ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

I/O 2014: Android TV wkrótce zawładnie waszym salonem

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
world-of-content

Plotki na temat tego, że Google zamierza pokazać światu platformę Android TV krążyły już od ponad miesiąca. Na zakończonym parę godzin temu keynote’cie rozpoczynającym trwające w San Francisco Google I/O 2014 wyszukiwarkowy gigant potwierdził istnienie rozwiązania mającego na celu wdrożyć Androida do naszych salonów.

IO31_01

Android TV w głównej mierze skupia się na usługach oferowanych przez Google w Sklepie Play, czyli Muzyce, Filmach oraz Telewizji. Bardzo ważnym elementem tej platformy ma być obsługa gier, która będzie się opierać oczywiście o obecne jak i przyszłe zasoby Play Store. Twórcy Riptide GP2 już zapowiedzieli, że ich gra będzie działać na ekranach telewizorów. Jeden z największych producentów akcesoriów i sprzętów dla graczy, Razer, ujawnił, że pracuje nad własnym urządzeniem opartym o Android TV, którego premiera jest planowana na jesień. na ten sam okres przypada premiera samej platformy jak i wielu innych rzeczy zapowiedzianych wczoraj przez Google.

IO34_01

Na razie jedynym urządzeniem wspierającym Android TV jest ADT-1 przeznaczony dla deweloperów. Google udostępniło również aplikację, za pomocą której będziemy mogli sterować naszym urządzeniem. Co myślicie o nowej platformie Google? Będziecie zainteresowani kupnem urządzenia działającego w oparciu o Android TV?

Sprawdź najnowsze wpisy