droid3-2011-07-07
Motorola Milestone była prawdziwym kamieniem milowym w historii rozwoju Androida. Po premierze drugiego po HTC Dream smartfonu wyposażonego zarówno w fizyczną klawiaturę QWERTY, jak i mobilny system operacyjny od Google, producenci przestawili się raczej na produkcję telefonów wyposażonych jedynie w duże ekrany dotykowe. Po drodze oczywiście były takie modele, jak Desire Z czy Milestone 2, ale żaden z nich nie odnióśł wielkiego sukcesu na miarę Motoroli Droid.

To wszystko może się jednak diametralnie zmienić, a to za sprawą wprowadzenia najnowszej wersji smartfonu do oferty amerykańskiej sieci Verizon. Droid 3 został wyposażony w wiele nowości względem swoich poprzedników, a specyfikacjami przypomina teraz flagowy model producenta, jakim jest Atrix dostępny w sieci AT&T. Tak więc w najnowszym dziecku Motoroli zobaczymy:

  • Ekran 4.0″ o rozdzielczości qHD (540×960);
  • Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz;
  • Android 2.3 Gingerbread;
  • 5-rzędowa klawiatura QWERTY.

Nie wiadomo jeszcze czy Motorola Droid 3 zawita do Europy, jednak nawet jeśli postanowią oni nie kontynuować coraz mniej popularnej serii, to każdy będzie mógł ściągnąć ten model ze Stanów, gdyż jest to wersja GLOBAL. Oznacza to, że po odblokowaniu będzie on działał także na Starym Kontynencie. Sprowadzanie tego telefonu wydaje się rzeczą bardzo opłacalną, gdyż poza kontraktem ma on kosztować 'jedynie' $459 (ok. 1269zł), co na smartfon o takich specyfikacjach jest ceną bardzo niską.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Brodecki