ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Cyanogen przedstawił swoje nowe logo prezentujące najważniejsze cechy marki

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
cyanogen new logo

Cyanogen Inc., firma odpowiedzialna za niezwykle popularne ROMy CyanogenMod, ujawniła dzisiaj swoje nowe logo. Przedstawiona grafika ma na celu reprezentowanie trzech podstawowych cech marki i zastępuje dotychczasową „maskotkę” kojarzoną z marką o nazwie Cid.

„Wraz z rozwojem firmy, jej marka musi ewoluować aby sprostać wyzwaniom rynku” – wyjaśniono we wpisie na oficjalnym blogu.  „Marka nadal będzie nawiązywała do początków firmy, ale także będzie krokiem w przyszłość. Nowe logo jest więc napędem dla rozwoju rozpoznawalności marki”.

cyanogen new logo1

Nowe logo Cyanogena nie jest przypadkowe. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby pokazać trzy najważniejsze cechy CyanogenModa: korzenie open-source, koncentrację na bezpieczeństwie, oraz to, co rzuca się od pierwszej styczności z oprogramowaniem, czyli ogromne możliwości personalizacji. Dodatkowo idealnie wpasowuje się nowoczesne trendy, jest schludne i proste przez co nawiązuje do koncepcji firmy.

cyanogen new logo2

Firma wyjaśniła również, że nie ma zamiaru porzucać Cida – swojego pierwszego logo. Cid na tyle dobrze kojarzony jest ze społecznością CyanogenMod, że nie zostanie on spisany na straty. „Cid należy do społeczności, nie jest własnością firmy” – wyjaśniono.

A Wy jak oceniacie nowy symbol marki Cyanogen?  Zapraszamy do podzielenia się z nami Waszą opinią w komentarzach.

Źródło: Cyanogen blog

Sprawdź najnowsze wpisy