Usprawnij przeglądarkę Chrome na telefonie za pomocą kilku sztuczek

Łukasz Pająk Newsy 2014-04-01

google chrome

 

Jedną z najszybciej zdobywających przeglądarek bez wątpienia jest produkt Google, a więc Chrome. Wraz z rozwojem mobilnego systemu Android, wiele osób oczekiwało na pojawienie się w sklepie Play programu do otwierania stron internetowych w stylu firmy z Mountain View znanym z komputerów osobistych.

 

Plotki mówiące o pojawieniu się nowej przeglądarki dla Androida od Google pojawiły się jeszcze w 2011 roku, a właściwa wersja trafiła do sklepu Play w połowie przyszłego lata. Dzisiaj poznajemy już kolejne edycje Chrome’a i mimo że jest ten program uważany za jeden z najlepszych w swojej kategorii to zawsze można go usprawnić za pomocą kilku sztuczek, które zaoferowali sami programiści. Wystarczy wpisać chrome:// i uzyskujemy dostęp do wielu ukrytych ustawień, a oto jedne z najciekawszych

 

  • chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area

 

Zgodnie z tłumaczeniem, ustawiając wartość 512 (domyślnie jest 64) zwiększamy maksymalną liczbę kafelków obszaru zainteresowań, co powoduje zdecydowanie płynniejsze przewijanie dużych stron internetowych kosztem zwiększonego zużycia pamięci operacyjnej urządzenia (kilkadziesiąt procent).

 

  • chrome://flags/#enable-new-ntp

 

W tym wypadku otrzymujemy zdecydowanie odmieniony wygląd „nowej karty”, jest on znacznie bardziej wygodny ze zdecydowanie bardziej czułymi przyciskami.

 

W chrome://flags/ jak pewnie zauważyliście, można ustawić znacznie więcej i wśród kilkudziesięciu opcji znajdziecie również takie, które przedstawiają licznik klatek na sekundę oraz zużycie RAM’u urządzenia. Także istnieje możliwość oglądania stron w trybie offline dzięki zapisaniu ich w pamięci cache. Należy jednak pamiętać, aby zatwierdzić zmiany klikając komunikat „Uruchom ponownie teraz” pojawiający się na samym dole strony.

 

Oczywiście wszystkie powyższe ustawienia dostępne są również dla desktopowej wersji Chrome’a, w których można na przykład uruchomić Google Now. Więcej interesujących punktów znajdziecie na stronie ze źródła, ale być może Wy macie interesujące punkty, które również pozytywnie wpływają na pracę przeglądarki?

 

 

źródło: reddit.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x