Witamy w świecie Apple. Jeszcze dobre pół roku dzieli nas od premiery nowej wersji Nexusa, a już zaczęły się plotki, wycieki i inne niesprawdzone informacje. Według nie tak dawnych doniesień, producentem telefonu ma być LG. Jak się okazuje, nie do końca jest to prawdą.

Najnowsze informację mówią, że został ogłoszony konkurs na lepszego Nexusa. Walka toczy się pomiędzy LG i HTC. Obie firmy mają przygotować swoją wersję telefonu, a Google wybierze lepszy model. Prawdopodobnie wyszukiwarkowy gigant bardziej skłonny jest zatrudnić po raz drugi firmę HTC. Głównym powodem jest słabsza, niż oczekiwana, sprzedaż telefonu Nexus S, który ciągle cieszy się mniejszą popularnością, niż Nexus One. I właśnie Nexus w wersji tajwańskiej został uwieczniony na rozmazanym zdjęciu.
 
nexus3htclg

Co możemy z niego odczytać? Brak klawiszy fizycznych sugeruje, że w Ice Cream Sandwich, podobnie jak w Honeycomb, przyciski menu będą wyświetlane bezpośrednio na ekranie przez system Android. Obok głośnika widać również kamerę do wideorozmów. Człowiek, który zdjęcie zrobił, twierdzi, że telefon pracuje w sieci HSPA+ oraz CDMA.

Czyjego Nexusa kupilibyście? Od HTC czy od LG?  

źródło: techhog.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jacek Ambrosiewicz