Ponad 10 milionów urządzeń korzysta z systemu CyanogenMod

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
cyanogenmod-installer

Jedną z największych zalet mobilnego systemu Google jest możliwość jego dowolnej modyfikacji. Tak też powstaje ogromna ilość tzw. CustomROM’ów, które pozwalają usprawnić standardowe urządzenie o nowe możliwości. To spowodowało, że mali deweloperzy przeobrażają się w prawdziwe korporacje.

Oczywiście myśląc o najpopularniejszym modyfikowanym systemie Android, do głowy przychodzi głównie CyanogenMod, czyli oprogramowanie stworzone przez Steve’a Kondika i jego zespół, który teraz przedstawia się jako korporacja Cyanogen Inc.. Dzisiaj została pobita pewna granica przez nich. Chodzi o tytułową ilość urządzeń, na których zainstalowanym systemem jest właśnie CyanogenMod.

cyanogenmod statystyki

Jest ich już ponad 10 milionów. To ogromna ilość, ale należy dodać parę „ale”. Po pierwsze chodzi o gromadzenie tej statystyki – jest ona zbierana jedynie z urządzeń, które na to pozwalają. Z pewnością nie wszyscy użytkownicy aktywują tę funkcję toteż można poniekąd podwyższyć ogólny wynik. Jednak też należy zwrócić uwagę na to, że w tych 10. milionach są również nieużywane już urządzenia. Te są usuwane dopiero po okresie 90 dni nieużytkowania.

Oczywiście wynik 10. milionów nie oznacza tylu użytkowników. Z pewnością znajdą się osoby, które korzystają z kilku urządzeń działających pod kontrolą CyanogenMod. Niemniej jednak i tak należy pogratulować korporacji, która stworzyła oprogramowanie dla Oppo N1 i szykuje swojego własnego smartfona.

Szczegółowe dane statystyczne znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy