Ponad 10 milionów urządzeń korzysta z systemu CyanogenMod

Newsy

cyanogenmod-installer

Jedną z największych zalet mobilnego systemu Google jest możliwość jego dowolnej modyfikacji. Tak też powstaje ogromna ilość tzw. CustomROM’ów, które pozwalają usprawnić standardowe urządzenie o nowe możliwości. To spowodowało, że mali deweloperzy przeobrażają się w prawdziwe korporacje.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Oczywiście myśląc o najpopularniejszym modyfikowanym systemie Android, do głowy przychodzi głównie CyanogenMod, czyli oprogramowanie stworzone przez Steve’a Kondika i jego zespół, który teraz przedstawia się jako korporacja Cyanogen Inc.. Dzisiaj została pobita pewna granica przez nich. Chodzi o tytułową ilość urządzeń, na których zainstalowanym systemem jest właśnie CyanogenMod.

cyanogenmod statystyki

Jest ich już ponad 10 milionów. To ogromna ilość, ale należy dodać parę „ale”. Po pierwsze chodzi o gromadzenie tej statystyki – jest ona zbierana jedynie z urządzeń, które na to pozwalają. Z pewnością nie wszyscy użytkownicy aktywują tę funkcję toteż można poniekąd podwyższyć ogólny wynik. Jednak też należy zwrócić uwagę na to, że w tych 10. milionach są również nieużywane już urządzenia. Te są usuwane dopiero po okresie 90 dni nieużytkowania.

Oczywiście wynik 10. milionów nie oznacza tylu użytkowników. Z pewnością znajdą się osoby, które korzystają z kilku urządzeń działających pod kontrolą CyanogenMod. Niemniej jednak i tak należy pogratulować korporacji, która stworzyła oprogramowanie dla Oppo N1 i szykuje swojego własnego smartfona.

Szczegółowe dane statystyczne znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x