lg-gpad-gpe2

W minionych miesiącach wszyscy mocno zdziwili się, gdy Google zaprezentowało światu specjalne edycje popularnych smartfonów Galaxy S4 oraz HTC One, które nie będąc częścią rodziny Nexus, mogą cieszyć się posiadaniem czystego Androida oraz regularnym otrzymywaniem aktualizacji do najnowszych wersji systemu, z tylko niewielkim opóźnieniem względem Nexusów. Dziś rodzina urządzeń „Google Play Edition” poszerzyła się o dwa kolejne modele, dając tym samym mieszkańcom USA możliwość wyboru z coraz szerszego portfolio sprzętów z Androidem w czystej postaci.

HERO_IMAGE_Sony_Experia

Do zaprezentowanych urządzeń należy ogromny smartfon Sony Xperia Z Ultra, wyceniony tutaj na $650, oraz tablet LG G Pad 8.3, który w edycji od Google kosztuje $350. Specyfikacja techniczna tych modeli nie będzie w szczególny sposób odbiegać od ich klasycznych wariantów, a jedyne różnice będą tutaj widoczne tylko w oprogramowaniu.

Szansa na to, że nowe urządzenia w edycji z czystym Androidem trafią oficjalnie poza rynek amerykański jest niezwykle nikła. Wyjątkowo ciekawe jest jednak to, że Google kontynuuje współpracę z wieloma producentami, którzy przygotowują specjalne modele skierowane do pasjonatów Androida.

 

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski