Nexus 4 to smartfon zdecydowanie niezwykle interesujący, lecz równocześnie niepozbawiony wad. Do największych z nich należy przede wszystkim ograniczona ilość pamięci (tylko 8GB lub 16 GB), której nie da się rozszerzyć kartą microSD. Z kolei dla naszych kolegów ze Stanów Zjednoczonych kluczową niedogodnością jest brak obsługi szybkiej sieci LTE. Wady te sprawiły, że w oczach wielu potencjalnych odbiorców Nexus 4 znacząco stracił na atrakcyjności. Wygląda jednak na to, że niebawem Google uzupełni wspomniane braki.

Według najnowszych informacji na konferencji Google I/O, która odbędzie się już w maju, ma zostać zaprezentowany odświeżony Nexus 4. Zostanie on wyposażony zarówno we wsparcie dla technologii LTE, jak i dużą pamięć 32 GB.

Sądzimy, że jest to dość prawdopodobne, gdyż Google w przeszłości zdarzyło się już odświeżać dostępne na rynku modele, jak miało to miejsce z wypuszczeniem Nexusa 7 z 3G i 32 GB pamięci. Pytanie tylko, czy ulepszony Nexus 4 będzie atrakcyjnym wyborem dla klientów, w momencie gdy na rynku jest już wiele nowszych urządzeń, jak na przykład Sony Xperia Z, HTC One, czy też Samsung Galaxy S4.

 

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski