Nexus 4 w nowej wersji z 32 GB i LTE już na Google I/O?

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-04-23

Nexus 4 to smartfon zdecydowanie niezwykle interesujący, lecz równocześnie niepozbawiony wad. Do największych z nich należy przede wszystkim ograniczona ilość pamięci (tylko 8GB lub 16 GB), której nie da się rozszerzyć kartą microSD. Z kolei dla naszych kolegów ze Stanów Zjednoczonych kluczową niedogodnością jest brak obsługi szybkiej sieci LTE. Wady te sprawiły, że w oczach wielu potencjalnych odbiorców Nexus 4 znacząco stracił na atrakcyjności. Wygląda jednak na to, że niebawem Google uzupełni wspomniane braki.

Według najnowszych informacji na konferencji Google I/O, która odbędzie się już w maju, ma zostać zaprezentowany odświeżony Nexus 4. Zostanie on wyposażony zarówno we wsparcie dla technologii LTE, jak i dużą pamięć 32 GB.

Sądzimy, że jest to dość prawdopodobne, gdyż Google w przeszłości zdarzyło się już odświeżać dostępne na rynku modele, jak miało to miejsce z wypuszczeniem Nexusa 7 z 3G i 32 GB pamięci. Pytanie tylko, czy ulepszony Nexus 4 będzie atrakcyjnym wyborem dla klientów, w momencie gdy na rynku jest już wiele nowszych urządzeń, jak na przykład Sony Xperia Z, HTC One, czy też Samsung Galaxy S4.

źródło: phandroid.com • Nazir

  Czekam na nową ofertę Nexus od Google i w tym roku chcę kupić nowy model.
  Ciekawe czy to LTE będzie obsługiwać pasmo w Polsce lub kiedy oraz ile będzie w Polsce dostępny oficjalnie.
  Pozdrawiam
  https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082

 • BO2B

  Fajnie bo nexus to zawsze update systemu ale z drugiej strony to LG,firma do której jestem zrażony przez Shine

 • Spyrek

  Haha, kto powiedział, że Nexus 4 nie ma LTE, ale 32 GB to ciekawa propozycja. Ciekawe jaka będzie cena.

 • v4n3llu5

  ”Pytanie tylko, czy ulepszony Nexus 4 będzie atrakcyjnym wyborem dla klientów, w momencie gdy na rynku jest już wiele nowszych urządzeń, jak na przykład Sony Xperia Z, HTC One, czy też Samsung Galaxy S4.”

  Czysty android prosto od Googla zawsze się sprzeda.

 • stumek123

  Hehe, wiedziałem, że będzie Nexus 4 LTE (bo da się odblokować LTE)