Zniszczył firmowe serwery

Współzałożyciel Google’a ostrzega przed rozwojem sztucznej inteligencji

1 minuta czytania
Komentarze

Sztuczna inteligencja to potężne narzędzie, które znacznie ułatwia nam życie – to właśnie AI może analizować ogromne ilości danych czy przeszukiwać smartfony użytkowników pod kątem zagrożeń, podczas gdy ludzie mogą zajmować się innymi sprawami. Niestety jak to mówią – „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. Współzałożyciel Google’a na łamach strony Alphabet wyraził swoje obawy związane z rozwojem sztucznej inteligencji.

Sergey Brin komentuje sprawę

google alphabet założyciel

Sergey Brin, współzałożyciel firmy Google, w komentarzu na temat sztucznej inteligencji stwierdził, że czas rozwoju AI to moment, w którym technologia rozwija się najprężniej od długiego czasu. Wciąż powstają nowe aplikacje i usługi, które bazują na sztucznej inteligencji. Brin zdaje sobie sprawę, że jego spółka wykorzystuje tę technologię w wielu miejscach – przykładem może być np. Tłumacz Google lub usługa wyszukiwania zdjęć o nazwie Google Images. Mężczyzna wspomina jednak, że podczas rozwoju sztucznej inteligencji twórcy muszą zachować odpowiedzialność, a każdy krok powinien być wykonywany ostrożnie, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Zobacz też: W usłudze Google’a odkryto poważny błąd bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że Google już wcześniej zatroszczyło się o bezpieczeństwo związane z AI – w firmie znaleźć można specjalny przycisk, który dezaktywuje wszystkie urządzenia bazowane na sztucznej inteligencji, tak, by nigdy nie wymknęły się one spod ludzkiej kontroli.

Źródło: Alphabet

Motyw