Nigdy nie jesteśmy w pełni obiektywni. Zawsze kierujemy się choć po trochu własnym doświadczeniem i spostrzeżeniami. Załóżmy, że szukamy nowego smartfona. Wcześniej mieliśmy model firmy X i bardzo nam się podobał. Niewątpliwie mając do dyspozycji następce danego urządzenia to będzie on faworyzowany. Analogicznie wygląda sytuacja, gdy telefon firmy Y był kiepski. Niechętnie będziemy patrzeć na kolejne propozycje tego producenta.

Identycznie wygląda sytuacja z porównywaniem poszczególnych aspektów smartfonów. Jeśli tylko istnieje taka możliwość to najlepiej sprawdzić „ślepy test”, czyli wybieramy model na bazie jego możliwości, bez znajomości producenta. Tego typu porównanie pojawiło się na kanale Jerome’a Ortegi, który wziął na warsztat 4 smartfony: iPhone’a X, Pixela 2 XL, OnePlus 5 oraz 5T. Polem bitwy jest jakość zdjęć głównych aparatów. Wybieracie najlepsze zdjęcie, a później dowiadujecie się, który smartfon je wykonał.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zaskakująco dobrze wypadł OnePlus 5T, po którym nikt nie spodziewał się rewelacyjnych wyników. Autor zaznacza, że chińskie smartfony mają standardowo aktywowany tryb HDR i HQ, co mogło mieć wpływ na wynik porównania. Mimo wszystko to właśnie najnowszy model od OnePlus najczęściej w komentarzach był wybierany, jako ten najlepszy.

Zobacz też: Kolejny smartfon dostaje w ramach testów Androida Oreo.

Patrząc na powyższe zdjęcia należy mieć na względzie ich kompresje i przekształcenia, które wynikają z montażu oraz publikacji filmu na YouTubie.
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.