darmowe przejazdy autostrada pojazdy elektryczne

Darmowe przejazdy autostradami dla pojazdów elektrycznych – jak skorzystać?

2 minuty czytania
Komentarze

Darmowe przejazdy autostradami w Polsce dla pojazdów elektrycznych to pilotażowy program, który będzie funkcjonował w okresie wakacyjnym. Zahaczy także o kawałek już po samych wakacjach i choć program nie obejmuje wszystkich autostrad w Polsce, to jeżeli ktoś posiada pojazd elektryczny, warto, żeby zainteresował się tematem. W końcu zawsze można oszczędzić parę złotych.

Darmowe przejazdy autostradami – pojazdy elektryczne

Program darmowych przejazdów autostradami w Polsce dla pojazdów elektrycznych nazwany został „Autostradą do elektromobilności”. Koordynatorem oraz pomysłodawcą akcji jest klub EV Klub Polska, który razem z Autopay Moblity (i szeregiem innym partnerów) przygotował ciekawą „promocję” na przejazdy. Posiadacze pojazdów elektrycznych mogą od 18 czerwca tego roku do aż 18 października poruszać się po wybranych odcinkach autostrad za darmo. O których odcinkach mowa? Tych, które objęte są objęte system wideo-tollingu, czyli:

  • Odcinek Gdańsk – Toruń autostrada AmberOne A1 (węzeł Rusocin – węzeł Nowa Wieś)
  • Odcinek Katowice – Kraków autostrada A4 (węzeł Murckowska – węzeł Balice).

Dzięki temu kierowcy mogą oszczędzić około 60 i 50 złotych przy podróży w obie strony po wybranym odcinku autostrady. Jak skorzystać z tej oferty? Nie jest to trudne, a poniżej znajdziecie instrukcję, jak to wykonać. Pełne szczegóły akcji dostępne są na stronie Elektromobilni.

Zobacz też: Recenzja Huawei FreeBuds 4 – słuchawki, które oferują bardzo dużo.

Zwolniony z opłat może zostać każdy, kto posiada lub użytkuje samochód w pełni elektryczny, w rozumieniu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (BEV, ang. battery electric vehicles). Wystarczy zarejestrować się w EV Klub Polska (https://elektromobilni.pl/klub), a następnie w panelu klubowicza wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po pozytywnej weryfikacji klubowicze otrzymają specjalnie wygenerowany link, dzięki któremu zarejestrują się lub zalogują w aplikacji Autopay. Po zalogowaniu w aplikacji wystarczy tylko uzupełnić dane pojazdu i cieszyć się darmowymi przejazdami wybranymi odcinkami Autostrad A1 i A4.

Elekromobilni.pl

Źródło: Elektromobilni

Motyw