Volvo bezpieczeństwo tablet1

Zabierz dziecku tablet lub go zabezpiecz w aucie – Volvo przypomina o bezpieczeństwie

3 minuty czytania
Komentarze

Volvo Car Warszawa przeprowadziło badanie i zapytało, czy rodzice pozwalają dziecku na korzystanie z tabletu podczas jazdy samochodem. I jak można się było spodziewać, większość odpowiedziała, że tak. Jednak, choć rodzice zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, nie korzystają z odpowiednich uchwytów na urządzenia mobilne dla dzieci. A to może prowadzić do poważnych problemów.

Przeczytaj też: Najlepszy tani tablet dla dziecka — jaki wybrać? Ranking TOP7 na 2023 rok

Volvo z nową kampanią promującą bezpieczeństwo

Fot. Volvo

Volvo słynie z tego, jak dba o bezpieczeństwo na drodze. W końcu to dzięki firmie mamy pasy bezpieczeństwa, ale to nie wszystko, co zrobiła dla kierowców firma. Teraz przeprowadzono badanie odnośnie używania w samochodzie tabletów przez dzieci. Skąd w ogóle taki pomysł? Mamy już prawie wakacje, czyli wyjazdów będzie coraz więcej, a w podróży potrafimy się nudzić. Tak samo dzieci, które dostają do ręki tablet czy smartfon. Tylko, że w chwili wypadku, ten zmienia się w „cegłę”, która może wyrządzić bardzo dużo krzywdy. Według Instytutu Transportu Samochodowego niezamocowany przedmiot podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h staje się od 30 do 50 razy cięższy. To oznacza, że 1,5-litrowa butelka może ważyć około 60 kg podczas zderzenia, a smartfon nawet 10 kg. Tablet tak samo.

Przeprowadzone na zlecenie Volvo Car Warszawa badanie pokazało, że 70 proc. rodziców pozwala dzieciom bawić się tabletem podczas jazdy samochodem. Jednocześnie, tylko 38 proc. z nich stosuje jakiekolwiek uchwyty lub mocowania zabezpieczające, choć zdają sobie sprawę z tego, że to może być niebezpieczne.

Zobacz też: Zwiastun Battlefield 2042 – to będzie EPICKA walka.

Bezpieczeństwo w samochodzie to nie tylko stal, która nas otacza i chroni. Podczas wypadku, poważnym zagrożeniem mogą być podręczne przedmioty w kabinie. Tablet, klucze, butelka wody…  Dlatego zwracamy uwagę na konieczność odpowiedniego przewożenia przedmiotów w samochodzie, tak aby uniknąć ich gwałtownego przemieszczania się. Nasze samochody są pełne praktycznych schowków, które pomieszczą wszystkie niezbędne elementy, które chcemy przewozić w sposób bezpieczny dla podróżnych. O tym mówimy w naszej nowej kampanii „Tablet jak cegła”, którą rozpoczynamy w czerwcu, a więc w sezonie wzmożonych rodzinnych podróży.

Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland.

Tablet, a może… śpiewanie

Volvo bezpieczeństwo tablet1

Korzystanie z tabletu lub smartfona przez dziecko podczas jazdy samochodem może być niebezpieczne w chwili wypadku, więc warto zainwestować w odpowiedni uchwyt. Według badania taka forma spędzania czasu w podróży jest wyjątkowo popularna. Dlatego też Volvo startuje z nową kampanią „Tablet jak cegła”, która ma uświadamiać rodziców o niebezpieczeństwie związanym z niezabezpieczonymi przedmiotami w samochodzie. Warto o tym przypominać i to nie tylko w okresie wakacyjnym. Volvo proponuje także śpiewanie, jak formę aktywizacji dzieci w podróży. Ten sposób jest ponoć najciekawszy dla najmłodszych. Można także opowiadać bajki lub wiersze. Możliwości jest dużo.

Źródło: Volvo informacja prasowa

Motyw