AAWireless bezprzewodowe Android Auto

Czy sam smartfon może zastąpić Android Auto? Jest taka możliwość

1 minuta czytania
Komentarze

Android Auto czy też Apple CarPlay to niesamowicie wygodne rozwiązania. Niestety, ale jeszcze nie są one na tyle popularne w samochodach, aby nie interesować się rozwiązaniami zastępczymi. Kompromisów może być wiele, a dzisiaj chciałbym przedstawić Wam jeden z ciekawszych, bo nie wymaga on żadnych modyfikacji w samochodzie. Wystarczy jedna aplikacja, a naszym centrum dowodzenia staje się sam smartfon. Mowa o AutoZen, który w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność.

Android Auto bez wsparcia w samochodzie – wystarczy smartfon

Oczywiście jedną z najważniejszych zalet Android Auto i Apple CarPlay jest uproszczony interfejs, który pozwala bezkonfliktowo sterować wszelkimi multimediami, nawigacją i innymi, istotnymi aplikacjami w samochodzie. Dlatego AutoZen to launcher, który odpowiednio dostosowuje obszar roboczy smartfona tak, aby ten był możliwie najwygodniejszy w autach. Możemy szybko wykonywać połączenia, sterować muzyką i wciąż mieć uruchomioną nawigację. Oczywiście współpraca głosowa zalecana jest w języku angielskim, ale też jest obecna w omawianej propozycji.

Zobacz też: Co jeszcze podrożeje przez podatek od smartfonów?

AutoZen jest co prawda darmową aplikacją do pobrania ze Sklepu Play. Dlatego pozwala bez żadnych opłat sprawdzić, czy jest to rozwiązanie, które nas satysfakcjonuje. Niemniej trzeba mieć świadomość, że wiele istotnych funkcji jest dostępna dopiero w ramach wersji premium. Mowa tutaj między innymi o wbudowanej nawigacji, informacjach o radarach i innych zagrożeniach na drodze. Dopiero też płatna wersja pozwala ustawić AutoZen jako domyślny launcher, włączać go w ramach akcji Bluetooth i inne.

Źródło: XDA Developers

Motyw