Panorama miasta Wrocław nocą z widokiem na Odrę.
LOKOWANIE PRODUKTU: NO FLUFF JOBS

Praca we Wrocławiu. Jakie możliwości daje miasto?

4 minuty czytania
Komentarze

Wrocław to miasto o bogatej ofercie dla profesjonalistów z branży technologicznej i nie tylko. Jako ważny ośrodek gospodarczy Polski, miasto przyciąga międzynarodowe korporacje i jest domem dla wielu innowacyjnych startupów. Rozwinięta infrastruktura, silne środowisko akademickie i międzynarodowe środowisko sprzyjają wymianie doświadczeń i współpracy. Dlaczego warto szukać pracy we Wrocławiu?

Co Wrocław ma do zaoferowania? 

Wrocław stanowi ważny ośrodek gospodarczy z rozbudowanym sektorem usług, IT i produkcji. Ofert pracy we Wrocławiu zdecydowanie nie brakuje. 

Miasto jest przyjazne innowacjom, promując rozwój nowych technologii przez inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne i wsparcie dla startupów. To otwiera przed pracownikami możliwości uczestniczenia w innowacyjnych projektach. Dodatkowo Wrocław charakteryzuje się międzynarodowym środowiskiem, co sprzyja wymianie doświadczeń i współpracy w różnorodnych zespołach.

Dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa, w tym międzynarodowe lotnisko i sprawny transport publiczny, ułatwiają codzienne dojazdy oraz podróże służbowe. Wrocław oferuje także wysoką jakość życia, z bogatym życiem kulturalnym i rozrywkowym oraz liczne parki i tereny zielone. Jako ośrodek kulturalny, miasto zapewnia atrakcje, które wzbogacają życie poza pracą.

Wszystkie te czynniki razem wzięte czynią Wrocław atrakcyjnym miejscem dla pracowników, którzy poszukują dynamicznego i inspirującego miejsca do życia i pracy.

Wrocław miastem startupów

Wrocławskie startupy zyskują uznanie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku. Oto kilka ciekawych przykładów startupów z Wrocławia, które wyróżniają się na tle innych:

 • LiveChat — obecnie jest to już rozwinięta firma, ale LiveChat rozpoczął swoją działalność jako startup właśnie we Wrocławiu. Oferuje oprogramowanie do obsługi klienta przez czat na żywo, które jest wykorzystywane przez firmy na całym świecie do poprawy obsługi klienta.
 • Brand24 – oferuje narzędzie do monitorowania internetu, które pozwala firmom śledzić i analizować wzmianki o ich markach w różnych kanałach online. Brand24 pozwala na szybką reakcję na potrzeby klientów i zarządzanie reputacją online.
 • Infermedica — startup ten rozwija zaawansowane systemy wspomagające diagnostykę medyczną z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Ich narzędzia pomagają lekarzom w diagnozowaniu i sugerowaniu możliwych przyczyn objawów pacjentów, co wspiera efektywniejszą i szybszą opiekę zdrowotną.
 • DrOmnibus — rozwija innowacyjne aplikacje terapeutyczne i edukacyjne dla dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi, które integrują naukę przez zabawę z metodami terapeutycznymi.

Firmy z sektora technologicznego

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z kluczowych ośrodków technologicznych w Polsce, przyciągający zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy technologiczne. W mieście znajdują się oddziały wielu znanych firm, które rozwijają nowoczesne technologie i oferują różnorodne możliwości zatrudnienia. Oto kilka z największych firm technologicznych z siedzibą we Wrocławiu:

 • Google 
 • IBM 
 • Nokia
 • Volvo 
 • GlobalLogic
 • Capgemini

Centra Technologiczne we Wrocławiu

Znaczący wpływ na dynamiczny rozwój regionu mają funkcjonujące w mieście centra i parki technologiczne. Takie miejsca wspierają rozwój innowacji i nowoczesnych technologii. Oto niektóre z nich:

 • Wrocławski Park Technologiczny — jedno z największych takich miejsc w Polsce, wspierające przedsiębiorczość i innowacyjność. WPT oferuje przestrzeń biurową, laboratoria, hale produkcyjne oraz szereg usług dla startupów i dojrzałych firm technologicznych. Park działa także jako inkubator biznesu, wspierając młode firmy w rozwoju.
 • EIT+ Centrum Badań i Innowacji — skupia się na badaniach naukowych i komercjalizacji nowych technologii. EIT+ współpracuje z lokalnymi uczelniami i przemysłem, realizując projekty w takich dziedzinach jak biotechnologia, materiałoznawstwo, czy zaawansowane technologie produkcyjne.
 • Business Link Wrocław — jest to przede wszystkim przestrzeń coworkingowa, ale wspiera również młode firmy technologiczne poprzez dostęp do mentorów, specjalistycznych warsztatów, a także potencjalnych inwestorów.
 • IBM Global Services Delivery Center — nie jest to typowe centrum technologiczne, ale jest ważnym miejscem dla rozwoju technologii informatycznych i procesów biznesowych, oferując usługi dla globalnych klientów.

O No Fluff Jobs

No Fluff Jobs to portal z ogłoszeniami o pracy, który pomaga kandydatom i kandydatkom znaleźć wymarzonego pracodawcę, a pracodawcy – wymarzonego kandydata lub kandydatkę. Od 2014 roku wdraża transparentne praktyki w rekrutacji, wychodząc naprzeciw potrzebom kandydatów i kandydatek. Dba o to, aby każde ogłoszenie zawierało konkretne informacje o stanowisku, zostało opublikowane w czytelny i przejrzysty sposób, a także pokazywało, czy oferta spełnia oczekiwania finansowe aplikującego. No Fluff Jobs działa na rynku polskim, węgierskim, ukraińskim, czeskim oraz słowackim. Na co dzień stosuje podejście data-driven i regularnie prowadzi badania rynku pracy. Wdraża również rozwiązania AI, które mają na celu przyspieszyć i zautomatyzować proces prowadzenia rekrutacji.

Fot. Krzysztof Basel/Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: No Fluff Jobs

Motyw