Bank Spółdzielczy w Głogowie z logo i napisem, wejście z przeszklonymi drzwiami i oknami obok.

Bank Spółdzielczy usprawnił zabezpieczenia kart. Oszustw będzie teraz mniej

2 minuty czytania
Komentarze

Bank Spółdzielczy robi wszystko, aby konta i karty płatnicze klientów były bezpieczne. Tym razem udało się usprawnić zabezpieczenia kart poprzez wprowadzenie ich monitoringu. Dzięki temu wszelkie podejrzane płatności mają być blokowane od razu, bez niepotrzebnej utraty środków na koncie.

Jak Bank Spółdzielczy poprawił bezpieczeństwo kart?

Fot. Bank Spóldzielczy / materiały prasowe

Usługa monitorowania kart została uruchomiona dokładnie 18 marca 2024 r. Oznacza to, że system antyfraudowy będzie skanować każdą płatność i upewniać się, iż nie jest ona powiązana z żadnym oszustwem.

Jeżeli bank zablokuje transakcję, która według was jest prawidłowa, nic straconego. Możecie skontaktować się z infolinią SGB (Spółdzielcza Grupa Bankowa) pod numerem 800 888 888 lub stacjonarnym 61 647 28 46 – są dostępne całą dobę.

Monitoring działa od dawna, lecz teraz został rozszerzony o karty

Nowoczesny budynek Banku Spółdzielczego z dużymi oknami i zielonymi akcentami, położony przy miejskiej ulicy.
Fot. Bank Spółdzielczy w Łosicach

Portal Cashless przypomina, że SGB ma wdrożony Fraud Detection System (FDS) od 2021 r. Aczkolwiek, wcześniej zajmował się on wyłącznie transakcjami w aplikacji SGB Mobile oraz bankowością elektroniczną. Dopiero niedawno został rozszerzony o płatności kartą, co oczywiście jest dobre dla klientów banku.

Warto też wspomnieć, że monitoring ma na celu wykrywanie anomalii. To znaczy, że system będzie wychwytywać rzadkie i nieznane zakupy, a nie interweniować w regularne zachcianki. Ma to sens. Nawet jeśli ostatecznie program zaliczy pomyłkę, lepiej spędzić chwilkę na infolinii, niż w przyszłości przegapić rzeczywiste zagrożenie z uwagi na brak zabezpieczenia.

Zdjęcie otwierające: Bank Spółdzielczy w Głogowie Małopolskim, oddział w Świczy

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw