Legenda powraca – Xposed Framework jest już dostępny dla Androida Nougat

Artykuły

Dwa lata temu pytając użytkowników Androida o to, czym jest Xposed Framework, spora część z nich znałaby odpowiedź na to pytanie. Na szczęście system Google’a coraz lepiej odpowiada na potrzeby użytkowników, przez co coraz mniej z nich decyduje się na korzystanie z modyfikacji lub custom ROM-ów. Zapał użytkowników Xposed Framework został dodatkowo ostudzony przez bardzo powolny proces przenoszenia wszystkich niezbędnych elementów z Marshmallowa na Nougata. Na szczęście mamy to już za sobą – dziś na forum XDA-Developers rovo89, czyli deweloper odpowiedzialny za tę modyfikację, udostępnił instalator Xposed Framework, który współpracuje z siódmą odsłoną systemu Google’a.

Dlaczego warto skorzystać z Xposed Framework?

Z modyfikacji Xposed Framework warto korzystać, ponieważ pozwala ona na modyfikowanie wszystkich elementów systemu. Chcąc zmienić wygląd poszczególnych elementów interfejsu, wystarczy skorzystać z modułu GravityBox, a moduł App Settings pozwoli na dostosowanie ustawień urządzenia dla danych aplikacji. Nawet korzystając z Greenify, warto zaopatrzyć się w Xposed Framework, ponieważ pozwala on tej aplikacji na dokonywanie znacznie bardziej zaawansowanych operacji, co w konsekwencji przekłada się na jeszcze większą oszczędność energii. Modułów w repozytorium Xposed znaleźć można niezliczoną ilość, także każdy użytkownik systemu Android powinien znaleźć coś dla siebie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Dlaczego przygotowanie Xposed Framework dla Nougata było takie czasochłonne?

Sytuacja ta jest spowodowana tym, że Android Nougat zmienił środowisko uruchomieniowe systemu z Dalvik na ART. Była to dobra decyzja, ponieważ spowodowało to znacznie szybsze instalowanie się aplikacji oraz ich płynniejsze działanie. Okazało się jednak, że aktualizacja ta wymusiła kompletne przemodelowanie funkcjonowania frameworka Xposed. Jego działanie polega na tym, że „podczepia” się on do danej aplikacji i pozwala użytkownikowi na podmianę uruchamianych przez dany program modułów, dzięki czemu ma on kompletną kontrolę nad systemem. Ten sposób przestał jednak działać wraz z premierą ART-a, więc rovo89 był zmuszony do żmudnej pracy nad swoim dziełem. Zajęło mu to ponad rok. Na szczęście to wszystko już za nami – Xposed Framework jest już kompatybilny z Androidem Nougat!

Jak pobrać Xposed Framework na swój telefon?

W oficjalnym temacie dotyczącym frameworka Xposed na forum XDA-Developers znaleźć można dokładne informacje na temat tej modyfikacji oraz instrukcje odnośnie do jej instalacji. Jeśli korzystaliście jednak z tego rozwiązania już w przeszłości, to zmieniło się naprawdę niewiele – wystarczy skorzystać z podlinkowanych przeze mnie poniżej plików, by wgrać Xposed Framework na swój telefon lub tablet. Pamiętajcie, że wszystkie operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność!

Źródło: Forum XDA-Developers

 

 






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x