Samsung Galaxy Note8 – znamy prawdopodobne funkcje aparatu i warianty telefonu

3 minuty czytania
Komentarze

Samsung Galaxy Note8 to nadchodzący flagowy phablet od tego koreańskiego producenta, a jego oficjalnej premiery możemy się spodziewać już wkrótce. Na łamach naszego portalu już od jakiegoś czasu informujemy Was o przeciekach i przewidywanych rzeczach, które prawdopodobnie pojawią się w smartfonie. Dziś mogliśmy dowiedzieć się o tym, że telefon otrzymał certyfikat od FCC (skrót ten po rozwinięciu tworzy nazwę jednej z amerykańskich agencji – Federalnej Komisji Łączności), a także przeczytać o prawdopodobnych funkcjach aparatu, który znajdzie się w nowym dziecku Samsunga. Zacznijmy od tej drugiej informacji.

Na stronie Samsung Electro-Mechanics, czyli działu koreańskiego giganta, który zajmuje się aparatami dla urządzeń mobilnych, pojawiła się sekcja na temat zalet podwójnych aparatów producenta. Z przecieków wiemy, że Samsung w tym roku zaprezentować ma smartfona z rozwiązaniem tego typu, a Note8 zdjęcia wykonywać ma za pomocą właśnie podwójnego modułu. Co ciekawe, tytuły obrazków, które można znaleźć na tej stronie, zaczynają się od „highend_camera_module”, co ewidentnie wskazuje na nowego członka rodziny Note – to właśnie ten telefon jest jedynym flagowcem Samsunga, który na ogólnoświatowym rynku pojawi się jeszcze w tym roku.

Oprócz typowych informacji, które publikuje każdy producent podwójnych aparatów (czyli np. o możliwości definiowania ostrości zdjęcia już po jego wykonaniu), na stronie znaleźć można kilka naprawdę ciekawych funkcji, które prawdopodobnie pojawią się właśnie w Samsungu Galaxy Note8. Mowa tutaj głównie o Dual Fusion, Depth Application, Super Night Shot oraz Smart Zoom. Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się głównie ta ostatnia, która pozwala na trzykrotny zoom optyczny.

Super Night Shot to kolejna z funkcji, które mają szansę zawitać w nowym flagowcu Samsunga – dzięki niej zdjęcia wykonywane w nocy będą dostępne do oglądania w znacznie lepszej jakości niż zazwyczaj. Dokładniej o funkcjach tych możecie poczytać na stronie producenta, którą możecie odwiedzić klikając w ten link.

Oprócz przewidywanych informacji na temat aparatu urządzenia poznaliśmy również warianty, w których dostępny będzie smartfon, a to wszystko za sprawą wspomnianego już FCC, które to certyfikowało Note’a 8. Większość z informacji zgromadzonych przez tę agencję jest utajniona, ale kilka z nich dostępnych jest publicznie. Jak wynika z dokumentów, Samsung Galaxy Note8 produkowany będzie w czterech wariantach – globalnym (z Exynosem 8895), dwoma wersjami urządzenia dla Stanów Zjednoczonych (ze Snapdragonem 835) oraz w wariancie wystawowym, który nie będzie miał możliwości wykonywania połączeń. Dlaczego Stany Zjednoczone otrzymają aż dwie wersje smartfona? Okazuje się, że jedna z nich będzie przeznaczona dla operatorów, a druga będzie dostępna na wolnym rynku. Jak wynika z informacji, które aktualnie możemy znaleźć w Internecie, Samsung Galaxy Note8 będzie naprawdę ciekawym smartfonem dla wszystkich osób, które oczekiwały czegoś więcej po Galaxy S8 – specyfikacja pozostanie niemalże identyczna, ale udoskonalony zostanie wyświetlacz i opcje produktywności.

Źródło: PhoneArena 1 / 2

Motyw