Samsung Galaxy S8 Active z 4000 mAh baterią – zdjęcia i szczegóły

3 minuty czytania
Komentarze

Seria Samsung Galaxy Active na rynku pojawiła się cztery lata temu, wraz z premierą Galaxy S4, i dalej jest rozwijana przez tego koreańskiego producenta. Dwa miesiące temu pojawiły się pierwsze przecieki na temat Galaxy S8 Active, czyli zmodyfikowanej wersji tegorocznego flagowca Samsunga (w pakiecie dostępna jest m.in. pojemniejsza bateria, wzmocniona obudowa i wykonanie w standardzie MIL-STD) – mogliśmy wtedy ujrzeć m.in. ogólny zarys smartfona. Dziś mamy dla was znacznie więcej informacji – na portalu Reddit udostępnione zostały zdjęcia urządzenia oraz kilka interesujących szczegółów na temat nowego telefonu od Samsunga. Przeciek pochodzi od przyjaciela pracownika koreańskiego giganta, który miał dostęp do prototypu urządzenia. Niestety wszystkie informacje, które umieścił w serwisie, zostały przez niego usunięte – użytkownicy Reddita zasugerowali mu tę opcję, ponieważ telefon mógł posiadać znaki pozwalające na identyfikację prototypu. Na szczęście w Internecie nic nie ginie, więc dalej mamy dostęp do udostępnionych plików.

Zdjęcia, które możecie zobaczyć powyżej przedstawiają Samsunga Galaxy S8 Active SM-G892A w wersji od AT&T. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest ekran smartfona – obraz dalej wyświetlany jest na świetnym 5.8-calowym ekranie AMOLED, który w przeciwieństwie do tegorocznego flagowca tego koreańskiego giganta nie jest zakrzywiony. W przeszłości wszystkie smartfony z serii Galaxy Active zastępowały przyciski pod ekranem ich fizyczną wersją, ale inaczej jest w przypadku Galaxy S8 Active – na wyświetlaczu wciąż można ujrzeć wirtualny pasek nawigacyjny. Obudowa urządzenia wykonana została z poliwęglanu, a boki telefonu chroni metalowa ramka. Niestety oberwało się wymiarom smartfona – Galaxy S8 Active jest 1.5x grubszy od zwyczajnego Galaxy S8, a to wszystko za sprawą baterii o pojemności 4000 mAh, która pozwoli urządzeniu na naprawdę długi czas pracy na baterii.

Specyfikacja techniczna urządzenia nie powinna nas zaskoczyć, ponieważ zmianom uległy prawdopodobnie wyłącznie dwa elementy smartfona – ekran oraz akumulator. Oznacza to, że sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Telefon prawdopodobnie nie będzie posiadał wersji europejskiej z procesorem Samsung Exynos. Z tyłu Galaxy S8 Active swoje miejsce znajdzie aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 12 Mpix, a rozdzielczość kamerki do selfie będzie o 4 Mpix mniejsza (niestety w telefonie brakuje trybu do robienia zdjęć pod wodą – znajdował się on w poprzednich urządzeniach z tej serii). Na swoje dane właściciel urządzenia otrzyma 64 GB miejsca w pamięci wewnętrznej. Nowe dziecko Samsunga będzie również wspierać ładowanie bezprzewodowe. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Pamiętacie może przycisk „Active”, który był symbolem urządzeń z tej serii? Jego funkcję można było bardzo łatwo zmodyfikować za pomocą narzędzi dostępnych w systemie, więc mógł on np. uruchamiać dany program lub działać jako spust migawki aparatu. Niestety w Galaxy S8 Active Samsung pozbył się ten funkcji, a przycisk zastąpiony został… skrótem do odpalenia asystenta Bixby. Warto wspomnieć, że funkcji tego klawisza nie da zmienić. Szkoda, bo była to naprawdę fajna opcja. Również żal, że telefon ten prawdopodobnie nigdy nie pojawi się w naszym kraju.

Źródło: AndroidPolice

Motyw