OnePlus naprawia problem z numerami alarmowymi – co z innymi firmami?

3 minuty czytania
Komentarze

Wczoraj Michał poinformował Was o problemach smartfonów od Asusa i OnePlus, które nie sprowadzają się do utrudnienia użytkowania pomniejszych funkcji. Jest to poważny błąd, który w kryzysowej sytuacji można przypłacić nawet życiem. Mowa oczywiście o resetowaniu się urządzeń podczas wykonywania połączeń alarmowych z numerami takimi jak 911 czy też 999.

W ciągu dnia okazało się, że problem nie dotyczy wyłącznie producentów wspomnianych w poprzednim akapicie, a tak naprawdę większość urządzeń pracujących pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat. Tym sposobem również z tym błędem mogą spotkać się osoby posiadające Samsunga czy też Pixela. Można domniemywać, że źródłem problemu jest już czysty system operacyjny od Google, ale oficjalnego komentarza w tej sprawie od Amerykanów jeszcze nie usłyszeliśmy.

Pierwsza aktualizacja już wydana

Jednak jedna z firm wykonała już pierwszy, poważny krok w celu naprawienia całego zamieszania. Jest nią oczywiście tytułowy OnePlus, który ogłosił, że wydał aktualizację do Oxygen OS 4.5.6 dla OnePlus 5. Lista zmian jest bardzo krótka i odnosi się właśnie do wyeliminowania problemu połączeń z numerami alarmowymi. Oczywiście firma zastrzega, że nie wszyscy od razu otrzymają nowe oprogramowanie. Jeśli jednak chcecie czuć sie bezpiecznie i w kryzysowej sytuacji mieć pewność, że dodzwonicie się do służb ratunkowych to istnieje sposób na wymuszenie aktualizacji. Działa on oczywiście również w przypadku innych zmian wprowadzanych przez OnePlus. Wystarczy skorzystać z połączenia VPN i zmiany lokalizacji. Polecam w tym celu skorzystać z programu takiego jak na przykład Opera VPN, który jest dostępny do pobrania za darmo ze sklepu Play (Klik!). Następnie poprzez kilka kliknięć połączyć się z kanadyjską lub niemiecką siecią. Po ustawieniu aplikacji, wystarczy sprawdzić nowe aktualizacje i z pewnością znajdziecie nową wersję systemu Oxygen OS.

Warto pochwalić OnePlus

Żaden inny producent nie przedstawił podobnych poprawek oraz nie wypowiedział się w tej kwestii. Tym sposobem, należy wyróżnić OnePlusa za bardzo szybką reakcję. Zresztą, to nie pierwszy raz, gdy Chińczycy szybko reagują na problemy zgłaszane przez użytkowników. Wystarczy wspomnieć o uwagach kierowanych w stronę niewykorzystywania w pełni pamięci operacyjnej w OnePlus 3. Firma broniła się balansowaniem wielozadaniowości i zużyciem energii, ale – mimo wszystko – wydała stosowną aktualizację. Podobnie sytuacja wyglądała z wyświetlaczem Optic AMOLED stosowanym do dzisiaj, który przez wiele osób uważany był za bardzo słaby pod względem jakości prezentowanych kolorów. Również i w tym przypadku pojawiła się szybka reakcja, a dzisiaj użytkownicy mogą wybrać tryb sRGB.

Oczywiście należy pamiętać, że proces wydawania aktualizacji trwa, ale w tym wypadku mamy do czynienia z naprawdę poważnym problemem. Najbardziej zastanawia cisza ze strony Google. Nikt jeszcze nie stwierdził oficjalnie, że problem leży po stronie czystego systemu. Być może niektóre nakładki i zmiany wprowadzane przez poszczególnych producentów już dawno poradziły sobie z omawianym problemem.

źródło: BBC

Motyw