[Film] Biały Xiaomi Mi Mix na targach CES i pół godziny przypominania o wszystkich (!) swoich produktach

Łukasz Pająk Android 2017-01-05

xiaomi-mi-mix-bialy-ces-2017-2

Konferencja Xiaomi na targach CES w Las Vegas rozpoczęła się o 20 naszego czasu. Trwała nieco ponad godzinę, ale to wystarczyło Chińczykom, aby pokazać niemalże całe swoje portfolio, które zostało zaprezentowane przez ostatni rok, więc nie mogło zabraknąć topowych smartfonów, dronów, rowerów, okularów wirtualnej rzeczywistości czy też urządzenia do gotowania ryżu.

Jednak do rzeczy. Co warto zapamiętać z dzisiejszej konferencji Xiaomi? Przede wszystkim ponad 30 minut filmów prezentujących wspomniane portfolio, które dodatkowo zostało zapętlone. Dopiero później na scenie pojawił się reprezentant firmy opowiadający o niej w superlatywach, co również można by pominąć, gdyby nie fakt, że na jednej z grafik wyraźnie zaznaczono Polskę jako jedną z 20 lokacji, w których oficjalnie kupimy produkty Xiaomi.

Następnie na scenie zawitał dobrze znany i lubiany Hugo Barra, który na wstępie też poopowiadał jak to wygląda ich portfolio, aby w końcu przedstawić białą wersję Mi Mix. Czy jest coś rewolucyjnego w tym urządzeniu? Oczywiście, że nie. W stosunku do tradycyjnej czarnej odmiany i tej z 18-karatowym złotem różni się kolorem. Ok, więc przejdźmy dalej… Xiaomi znowu zaczyna się chwalić swoim portfolio, które zrzesza do 50 zewnętrznych producentów.

W międzyczasie pojawił się nowy router Mi Router HD i kolejne opowiadania o Mi Home, aby przejść do prezentacji Mi TV 4 z Mi TV Bar, który jest o  30% cieńszy od chociażby wspomnianego Mi Mix i stanowi nową generację telewizorów z całą elektroniką zamieszczoną poza obudową z ekranem. Mimo wszystko jeśli jesteście zainteresowani poszczególnymi premierami to zachęcam Was do obejrzenia wspomnianej konferencji, która jest już dostępna na YouTubie:

YouTube Preview Image

Jenak pamiętajcie, że pierwsze 30 minut to zwykłe „reklamówki”, które oczywiście prezentują się ciekawie, ale nie znajdziecie w nich nic nowego. Tymczasem jestem ciekawy Waszej opinii na temat konferencji Xiaomi na CES – warto było czekać? W końcu to pierwsze targi w Las Vegas dla Chińczyków • Łukasz Pająk

  Tylko tutaj nie ma żadnych nowości z CES.

 • Kuba

  W ogóle te nowo zaprezentowane rzeczy w Ameryce wychylą się poza Chiny?

  • Łukasz Pająk

   Niby Xiaomi chce zaistnieć w Stanach, ale o dostępności na ten moment nic nie mówią, więc ciężko ocenić.

 • Flynn

  Widziałem ceny te oficjalne na Polskę. To jest jakaś pomyłka.

  • Łukasz Pająk

   Podzielisz się tymi danymi?

 • May Czos

  Polska jest lokacją? Co za debilna nowomowa?

  • Łukasz Pająk

   Coś niepoprawnego jest w tym stwierdzeniu?

   • May Czos

    Tak. Lokacja =/= lokalizacja. Te słowa znaczą coś zupełnie innego.

 • Grzegorz93

  Było słabo ale jak mogło być inaczej? Zaprezentowali to co widać, dużo gadania a mało nowości. Liczyłem że będzie taki boom jak z prezentacją Mi5, ale to jest zarezerwowane dla Mi6 😉

  Bardzo podoba mi się biały Mi Mix. Dużo lepiej niż czarny. 🙂

  • stark2991

   Znika problem palcowania sięx