iPhone XR

iPhone do 2000 zł – jakie smartfony Apple wziąć pod uwagę?

4 minuty czytania
Komentarze

Smartfony Apple cieszą się ogromną popularnością, ale niestety są dość drogie. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że wiele osób zastanawia się, jaki iPhone do 2000 zł kupić. W niniejszym tekście postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przygotowałem trzy propozycje nowych urządzeń i dwie używanych. Przechodząc do rzeczy…

iPhone do 2000 zł – nowe propozycje

1. iPhone 7

Apple iphone 7

Choć iPhone 7 zadebiutował we wrześniu 2016 roku, nie oznacza to, że nie warto go już brać pod uwagę. Wręcz przeciwnie – to naprawdę dobra propozycja dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę ze smartfonami Apple. Ekran urządzenia ma 4,7 cala, a napędza go procesor Apple A10 Fusion i 2 GB RAM-u. Tylny aparat ma 12 Mpix. Mimo że sprzęt trafił na rynek z systemem iOS 10 na pokładzie, tak obecnie można już zainstalować na nim najnowszą wersję iOS 13. Ten model nie posiada Face ID, a klasyczny czytnik linii papilarny w fizycznym przycisku.

Kup iPhone’a 7 poniżej:

2. iPhone 8

iphone 8 znika z oferty

Chcąc kupić iPhone do 2000 zł, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę też iPhone’a 8. Smartfon trafił na rynek w 2017 roku i tak samo jak w przypadku iPhone’a 7, jego ekran mierzy 4,7 cala. Design urządzenia nie zmienił się znacząco w stosunku do poprzednika, jednak nieco pozmieniano w jego wnętrzu. iPhone’a 8 napędza bowiem wydajny sześciordzeniowy procesor Apple A11, a także 2 GB RAM-u. Aparat główny ponownie ma 12 Mpix. Fizyczny czytnik linii papilarnych również jest tu obecny.

Kup iPhone’a 8 poniżej:

Cena nieco przekracza budżet, ale smartfon jest często przeceniany, więc warto poczekać na promocje lub zdecydować się na używany egzemplarz.

3. iPhone SE 2020

iPhone SE ma części z iPhone 8

Nowy iPhone SE zadebiutował w połowie kwietnia. Sprzęt ma 4,7 cala i wygląd niemal identycznie jak iPhone 8. Napędza go mocarny procesor Apple A13 Bionic, 3 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Tylny aparat ma 12 Mpix, a całość działa pod kontrolą systemu iOS 13. Czytnik linii papilarnych został wtopiony w przycisk główny. To zdecydowanie najmocniejszy z nowych iPhone’ów do 2000 zł.

Kup iPhone’a SE 2020 poniżej:

Cena po raz kolejny przekracza budżet, ale zdecydowanie warto dołożyć – ten smartfon może posłużyć przez lata. Znalezienie używanego egzemplarza poniżej 2000 zł będzie trudne z racji na fakt, że urządzenie dopiero zadebiutowało, ale nie zaszkodzi spróbować.

iPhone do 2000 zł – używane propozycje

1. iPhone XR

iPhone XR

iPhone XR ma ekran LCD o przekątnej 6,1 cala. Jego sercem jest procesor Apple A12 Bionic, któremu towarzyszą 3 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Tylny aparat po raz kolejny ma jedynie 12 Mpix, jednak tym razem Apple zdecydowało się postawić na system rozpoznawania twarzy Face ID zamiast czytnika linii papilarnych. Największą przewagą iPhone’a XR nad wymienionymi wyżej propozycjami jest jednak jego wygląd – urządzenie wygląda znacznie nowocześniej, choć jeśli chodzi o wydajność, to jest słabsze od iPhone’a SE 2020.

Kup iPhone’a XR poniżej:

2. iPhone XS

iphone xs

Moją ostatnią propozycją iPhone’a do 2000 zł jest iPhone XS, który zadebiutował tego samego dnia co iPhone XR. Urządzenie ponownie napędza procesor Apple A12 Bionic, lecz tym razem także 4 GB RAM-u zamiast 3 GB. Ponadto sprzęt wyposażono w podwójny tylny aparat oraz ekran OLED o przekątnej 5,8 cala. Nie zabrakło tu również Face ID. To najlepszy wybór dla osób, dla których aparat jest priorytetem.

Kup iPhone’a XS poniżej:

Ciężko znaleźć iPhone’a XS do 2000 zł, jednak warto próbować – czasami pojawiają się naprawdę dobre okazje (obecnie na Allegro kilka jest dostępnych).

iPhone do 2000 zł – podsumowanie

To by było na tyle w niniejszym tekście. Mam nadzieję, że udało mi się komuś pomóc w podjęciu wyboru. Smartfony Apple tanie nie są, ale do 2000 zł zdecydowanie można znaleźć coś ciekawego, co udowodniłem nieco wyżej.

Zobacz także: Najlepsze średniaki, czyli nowy smartfon do 1000 zł. Co kupić?

Dajcie znać, czy dopisalibyście jeszcze coś do tej listy!

Motyw