Honor Play

Honor Play – poważny gracz na rynku gamingowych smartfonów

3 minuty czytania
Komentarze

W ostatnim czasie dużo mówi się o smartfonach dla graczy. Na rynku tym działa kilku producentów, teraz dołącza do nich Honor Play. Telefon ten to nie tylko flagowe podzespoły, ale także własne rozwiązania, takie jak GPU Turbo i tryb 4D.

Czym jest i na co pozwala GPU Turbo?

Honor Play

GPU Turbo to technologia integrująca w sprzęt i oprogramowanie rozwijana na potrzeby Huaweia i Honora. Wykorzystuje ona w pełni możliwości układu GPU poprawiając zdolność przetwarzania grafiki. Według testów Honor Play wyświetla średnio o 5,6 klatek na sekundę więcej niż Xiaomi Mi 8. W przypadku gry PUBG Mobile średnia ilość FPS wzrosła do 39,46. Jednocześnie udało się zredukować współczynnik zniekształceń o 0,21%, i znacznie poprawić stabilność gry – wyeliminowano chwilowe spadki wydajności, gra cały czas działa z prawie stałą ilością klatek na sekundę. Drugą ważną kwestią jest oszczędność baterii. GPU Turbo oferuje o 30% mniejsze zapotrzebowanie na energię, co pozwoliło osiągnąć 4,5 godziny grania bez ładowarki. Jednocześnie Honor Play o 30 minut wyprzedził swoich konkurentów.

Tryb 4D

Honor zadbał także o dodatkowe wrażenia z gier. Podstawą jest dźwięk wzbogacony o efekty audio Histen 3D. Choć marka ta nie słynęła z tworzenia dobrze grających telefonów, to teraz uderzyli z czymś, co znacznie wyprzedza konkurencję. Poza naprawdę dobrą jakością samego dźwięku, mamy też do dyspozycji funkcję dźwięku przestrzennego. Nie musimy nic ustawiać, telefon sam dostosowuje optymalne ustawienia. A gdzie czwarte D? Telefon oferuje także tryb inteligentnych wibracji SI 4D Smart Shock. Przewidziano 30 różnych wibracji dostosowanych do różnych schematów gry.

Wyświetlacz i aparat

Honor Play

Spoglądając na Honora można odnieść wrażenie, że to kolejny, niepozorny telefon. Wystarczy jednak podświetlić wyświetlacz żeby zauważyć, że jest bardzo długi. Honor Play został wyposażony w wyświetlacz 6,3″ o rozdzielczości FullHD+ i proporcjach 19,5:9. Zajmuje on 89% powierzchni przedniego panelu. Na pleckach odnajdziemy podwójny obiektyw aparatu o rozdzielczości 16 Mpx wsparty sztuczną inteligencją. Zaskoczeniem jest fakt, że taką samą rozdzielczość ma pojedynczy przedni obiektyw. W aplikacji aparatu odnajdziemy wszelkie funkcje dostępne w innych telefonach tej marki, np. w Honorze 10.

Pozostała specyfikacja i cena

Poza wspomnianymi wyżej komponentami w Honorze Play odnajdziemy także SoC Kirin 970, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Zamontowany akumulator pomieści 3750 mAh, co ma pozwolić na 15 godzin oglądania filmów lub 95 godzin słuchania muzyki. Honor Play już jest dostępny w przedsprzedaży, która potrwa do 19 sierpnia. Na chwilę obecną został wyceniony na 1499 zł. Dostępne są 2 kolory – Midnight Black (czarny) i Navy Blue (niebieski).

Honor Play jest inny

Honor Play

Choć z zewnątrz Honor Play może wyglądać niepozornie, tak w rzeczywistości jest bestią, na potrzeby której stworzono wiele autorskich rozwiązań. To nie topowe podzespoły w aluminiowej obudowie, to także technologia. Drugą sprawą jest cena – na pewno nie została ustalona z myślą o graczach, Honor Play kosztuje tyle co średniak. Przy takich podzespołach i możliwościach jest to prawdziwa okazja.