YouTube jako sklep

[Poradnik] Ściąganie z Youtube’a na telefonach z Androidem. Jak to zrobić?

3 minuty czytania
Komentarze

YouTube to najpopularniejszy serwis z filmikami w internecie. Niestety portal nie pozwala zwykłym użytkownikom pobierać filmów na swój dysk czy telefon, nad czym ubolewa wiele osób. Na szczęście na wszystko jest sposób, więc dzisiaj zajmiemy się tym drugim przypadkiem – ściąganiem filmów z YouTube na smartfony z Androidem.

Na wstępie należy zaznaczyć, że pobieranie filmów na telefon czy dysk jest sprzeczne z regulaminem YouTube, dlatego w sklepie Google Play nie znajdziemy żadnej aplikacji, która by nam to umożliwiła. Pamiętajcie, że ściąganie z YouTube jest „fair” tylko w przypadku, gdy robicie to na własny użytek.

Ściąganie filmów z YouTube – czego potrzebujesz?

Ściąganie z YouTube jest dość proste. Aby pobrać film z YouTube na swój telefon należy najpierw zainstalować aplikację TubeMate. Jest ona całkowicie darmowa i bezpieczna. Po przejściu do tej strony trzeba wybrać jedno źródło, z którego pobierzemy program. Osobiście polecam wybrać Android Freeware, a następnie kliknąć duży, szary przycisk Download. Tuż po tym rozpocznie się pobieranie niezbędnej aplikacji.

Ważne! Każdy smartfon z Androidem ma domyślnie zablokowane instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł (czyt. spoza Google Play), dlatego należy dokonać pewnych zmian w ustawieniach.

Przejdź do ustawień, następnie kliknij Ekran blokady i zabezpieczenia (w zależności od marki telefonu nazwy tych opcji mogą się różnić) i wybierz aplikacje z nieznanych źródeł, po czym zezwól na ich instalacje.

Jak ściągnąć film z YouTube na telefon?

Po pobraniu aplikacji należy ją oczywiście zainstalować. Kiedy program zostanie zainstalowany, to trzeba zgodzić się na jego warunki użytkowania klikając przycisk Agree.

Aby pobrać film z YouTube uruchom swoją przeglądarkę internetową (najlepiej Google Chrome) i przejdź na YouTube. Tam wyszukaj film, który Cię interesuje. Jeśli udało Ci się zainstalować poprawnie TubeMate, to w dolnej części ekranu powinien pojawić się pasek umożliwiający pobranie filmu. Kliknij na ikonę pobierania (strzałka w dół), a następnie wybierz jakość wideo, która Cię interesuje.

Jeśli podczas wykonywania powyższych kroków wyskoczy Ci prośba o instalację aplikacji MP3 Video Converter, to pobierz ją i powtórz wszystkie powyższe kroki – wtedy film ściągnie się bez problemu.

Pobrane filmy można odtworzyć bezpośrednio w TubeMate. Uruchom ją, a następnie przesuń palcem w lewo, by przenieść się do listy ściągniętych materiałów. Jak sami widzicie – ściąganie z YouTube jest bardzo proste.

Zobacz także: Nastolatkowie wolą iPhone’y


Warto wspomnieć, że ściąganie filmów z YouTube może bardzo szybko zapełnić wolne miejsce na Twoim urządzeniu, dlatego należy robić to z głową. TubeMate jest zdecydowanie najlepsze w swojej kategorii. Jeśli jednak chcielibyście być całkowicie „fair” wobec YouTube oraz twórców tam publikujących, to warto rozważyć zakup subskrypcji YouTube Red, gdzie jedną z funkcji jest właśnie ściąganie filmów na telefon, by móc odtwarzać je w trybie offline.

PS. Nie biorę odpowiedzialności za aspekty prawne, wynikające z pobierania filmów.

Źródło: computerhope

Motyw