[Poradnik] Ściąganie z Youtube’a na telefonach z Androidem. Jak to zrobić?

Kacper Kościański Artykuły 2018-04-12

YouTube to najpopularniejszy serwis z filmikami w internecie. Niestety portal nie pozwala zwykłym użytkownikom pobierać filmów na swój dysk czy telefon, nad czym ubolewa wiele osób. Na szczęście na wszystko jest sposób, więc dzisiaj zajmiemy się tym drugim przypadkiem – ściąganiem filmów z YouTube na smartfony z Androidem.

Na wstępie należy zaznaczyć, że pobieranie filmów na telefon czy dysk jest sprzeczne z regulaminem YouTube, dlatego w sklepie Google Play nie znajdziemy żadnej aplikacji, która by nam to umożliwiła. Pamiętajcie, że ściąganie z YouTube jest „fair” tylko w przypadku, gdy robicie to na własny użytek.

Ściąganie filmów z YouTube – czego potrzebujesz?

Ściąganie z YouTube jest dość proste. Aby pobrać film z YouTube na swój telefon należy najpierw zainstalować aplikację TubeMate. Jest ona całkowicie darmowa i bezpieczna. Po przejściu do tej strony trzeba wybrać jedno źródło, z którego pobierzemy program. Osobiście polecam wybrać Android Freeware, a następnie kliknąć duży, szary przycisk Download. Tuż po tym rozpocznie się pobieranie niezbędnej aplikacji.

Ważne! Każdy smartfon z Androidem ma domyślnie zablokowane instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł (czyt. spoza Google Play), dlatego należy dokonać pewnych zmian w ustawieniach.

Przejdź do ustawień, następnie kliknij Ekran blokady i zabezpieczenia (w zależności od marki telefonu nazwy tych opcji mogą się różnić) i wybierz aplikacje z nieznanych źródeł, po czym zezwól na ich instalacje.

Jak ściągnąć film z YouTube na telefon?

Po pobraniu aplikacji należy ją oczywiście zainstalować. Kiedy program zostanie zainstalowany, to trzeba zgodzić się na jego warunki użytkowania klikając przycisk Agree.

Aby pobrać film z YouTube uruchom swoją przeglądarkę internetową (najlepiej Google Chrome) i przejdź na YouTube. Tam wyszukaj film, który Cię interesuje. Jeśli udało Ci się zainstalować poprawnie TubeMate, to w dolnej części ekranu powinien pojawić się pasek umożliwiający pobranie filmu. Kliknij na ikonę pobierania (strzałka w dół), a następnie wybierz jakość wideo, która Cię interesuje.

Jeśli podczas wykonywania powyższych kroków wyskoczy Ci prośba o instalację aplikacji MP3 Video Converter, to pobierz ją i powtórz wszystkie powyższe kroki – wtedy film ściągnie się bez problemu.

Pobrane filmy można odtworzyć bezpośrednio w TubeMate. Uruchom ją, a następnie przesuń palcem w lewo, by przenieść się do listy ściągniętych materiałów. Jak sami widzicie – ściąganie z YouTube jest bardzo proste.

Zobacz także: Nastolatkowie wolą iPhone’y


Warto wspomnieć, że ściąganie filmów z YouTube może bardzo szybko zapełnić wolne miejsce na Twoim urządzeniu, dlatego należy robić to z głową. TubeMate jest zdecydowanie najlepsze w swojej kategorii. Jeśli jednak chcielibyście być całkowicie „fair” wobec YouTube oraz twórców tam publikujących, to warto rozważyć zakup subskrypcji YouTube Red, gdzie jedną z funkcji jest właśnie ściąganie filmów na telefon, by móc odtwarzać je w trybie offline.

PS. Nie biorę odpowiedzialności za aspekty prawne, wynikające z pobierania filmów.

Źródło: computerhope • Ralph Roth
 • Luk Knysza

  Tube mate przed zainstalowaniem nie ma wymagań ale potem owszem np. lokalizacja marketingiwa.

 • Luk Knysza

  Nie potrzeba aplikacji do ściągnięcia z You Tube :D:D .Autorku wystarczy odpowiednia strona w której wklejasz link i ściągasz ale nie będę instruował :D:D

 • Michał Wilk

  Jak zwykle gównoburza rozpętana pod marginalnie przydatnym „artykułem”. Jak zwykle jest to taki wypełniacz android.com.pl spłodzony dlatego że nie było czegoś faktycznie przydatnego, eksperckiego, czegoś czego nie da się w 5 sekund znaleźć na google, na forach, czy wpisując po prostu „youtube downloader” w wyszukiwarce sklepu play. Ten „artykuł” w najlepszym wypadku powinien się znaleźć na forum w formie postu leniwego gimbusa, któremu nie chciało się wpisać w google zapytania. Za chwile, o ile już nie było, pojawią się tu artykuły/poradniki: „Jak uruchomić smartphone”, „jak zrobić zdjęcie”, „jak napisać sms”, „jak wyjść z domu”, „jak pograć w piłkę inaczej jak na komputerze”, „jak żyć?”

  Kolejny poradnik spłodzony po tym, jak „redaktor” tegoż serwisu postanowił sobie sciągnąć film z YT i po pięciu godzinach „research-u” wpadł na genialny pomysł: „Kurcze, zdobycie tej tajemnej wiedzy zajęło mi 5 godzin, najlepiej popełnię artykuł z poradnikiem jak to zrobić”

  Poziom komentarzy – żenujący.

 • ooBA7MANoo

  Moje pytanie brzmi, nie jak to zrobić tylko po co to robić? Po co cokolwiek ściągać, skoro cały czas jest dostęp do tych materiałów.

 • pwojciechowska

  Aplikacja HD Video Downloader i można ściągać z YT.

 • Zdzisław Dyrman

  Do niedawna był jeszcze OGYouTube. Niestety ściąganie plików już na nim nie działa, ale całe szczęście działa nadal odtwarzanie w tle i po zablokowaniu ekranu oraz adblock.

  • Szkoda, bo bardzo dobry program był i też używałem.

 • Martina Neumayer

  To „fair” to taka sama grubymi nićmi szyta lipa, jak każda inna. Jeszcze dodajcie „na 24h”, a będzie komplet i z czego się pośmiać 😉

 • Pietr

  Czy polecanie i nauka obsługi programów, które pozwalają na łamanie prawa (np. prawa autorskie) są dozwolone na publiczne ich promowanie?

  • Pobieranie na własny użytek jest legalne.

   • Martina Neumayer

    Tak? A jak Ci wezmę auto spod domu też „na własny użytek” to co powiesz? Ucieszysz się rano, gdy po nim zastaniesz puste miejsce?
    Zastanów się chwilę choćby, co Ty wygadujesz w ogóle.

    • To nie to samo, a poza tym, przytaczam tylko jakie jest Polskie prawo, więc nie do mnie kieruj swoje obiekcje. Sam z tej aplikacji nie korzystam.

     • Martina Neumayer

      Żadne prawo nawet tak porąbane, jak polskie, nie zezwala, ani nie dozwala kradzieży, więc nie pierdziel farmazonów!
      Mówię.. zastanów się co piszesz. Bo to „przytaczanie” to idiotyzm.

      A jak chcesz o czymś ciekawym napisać i zabłysnąć, to dam Ci temat.. proszę bardzo..
      Napisz na przykład o ostatnim raporcie SRL-Labs odnośnie oszustw producentów z pomijaniem łatek bezpieczeństwa systemów.
      Napisz jak pięknie kantują klientów zmieniając często tylko same numerki, a dane w środku to nie patch, a bezwartościowe dummy-bits.

      O tym napisz.. Zdobądź raporty, przeczytaj, przeanalizuj i walnij artykuł, żeby czytającemu kapcie z wrażenia pospadały.

      A nie pierdy, z których idzie tylko śmiech.

     • Piotr A

      Może nie uogólniaj bo masz na youtube też filmiki dostępne na licencji Creative Commons. A powołując się na prawo przytocz proszę linki do konkretnych paragrafów i zakończysz dyskusje

     • Martina Neumayer

      I to usprawiedliwia lanie moczem na regulamin YT, tak? Brawo. Tylko pogratulować.

     • Zorpox

      Radziłbym się skonsultować z lekarzem psychiatrą, bo psycholog tu już nic nie pomoże.
      P.S. Ewidentnie ten temat ciebie dotyczy i się czujesz pokrzywdzon-a 😉
      Programy do piracenia nie są nielegalne. Nielegalne jest za pomocą tych programów pobieranie, a następnie udostępnianie nielegalnych treści.
      Skoro za pomocą takiego programu pobiorę legalny filmik to jest złe?
      Skończ majaczyć bo, aż żal się robi czytając te wypociny.

     • Martina Neumayer

      Oczywiście, że mnie dotyczy. Bo mnie także takie dupki okradały. I tak samo się matolstwo tłumaczyło. I co? I tyle było, że dopiero sędzia na sprawie wyedukował delikwenta wysyłając go w ramach pracy społecznej na właśnie zajęcia, na których miał pojąć co to jest zwykła ludzka moralność, etyka. Bo jeszcze poza prawem całe szczęście one istnieją. I tyle.
      I nie było tłumaczenia, „bo u nas wolno”. Ale nie wolno tam.. u autora. Drogi panie.
      I tu właśnie widać całokształt tej waszej edukacji, prawodawstwa i reszty.
      Totalne zdebilenie społeczne. Bo inaczej nazwać się nie da.
      Wychowano was (właśnie tych takich cwaniaczków, co to im wsio wolno) ni mniej, ni więcej a na zombiaków intelektualnych, o zerowej moralności.
      Błeee..
      Cóż.. takie życie..
      Debil jak się urodził debilem, tak nim będzie i debilem umrze.. a złodziej pozostaje złodziejem.
      Tyle w temacie.

      I tak jak wspominałam wcześniej.. zachowujesz się w stosunku do mnie jak cham? To dostajesz bloka. Krótka piłka. Z wami się nie da inaczej, jak tylko walić łopatą po zakutych chamskich łbach.

     • Angry Penguin

      Po pierwsze polska ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych nie jest polskim wymysłem, opiera się ona na na europejskim systemie prawa autorskiego (czytaj musi być z nim zgodna). Skoro już wiemy, że podobne, a wielu aspektach takie samo prawo autorskie funkcjonuje w Niemczech, Francji czy wielkiej Brytanii baaa nawet w krajach nie europejskich jak usa. To

      przejdźmy do sedna sprawy.
      Jako prawnik wytłumaczę ci to w ten sposób. Ustawa o prawach aut… (każdego europejskiego kraju jak wspomniałem wyżej) klasyfikuje utwory. Co to jest utwór? Na naszym nurcie uprościmy do minimum czyli utwór to obraz, książka, film czy muzyka. Prawo nie zezwala na ich rozpowszechnianie (z wyjątkami), ale zezwala na tzw. dozwolony użytek własny. Czyli możesz pobrać dany utwór z sieci dla przykładu piosenkę w .mp3 lub jakiś film i będzie to legalne, o ile dany utwór miał już swoją premierę oraz przy pobieraniu nie udostępniasz danego utworu osobom trzecim – czyli nie wolno korzystać z torrentów i innych sieci p2p, bo to powoduje udostępnianie (rozpowszechnianie), a to jest już zabronione przez wspomnianą wyżej ustawę.
      Reasumując, pobierać wolno byle by nie udostępniać tego utwory innym osobom. Oczywiście ustawa definiuje wyjątki jak rodzina czy znajomi, którym możemy np. przesłać film czy piosenkę emailem lub pożyczyć pendrive z filmem.
      Na koniec dodam, że nie dotyczy to pozostałych rzeczy nie zdefiniowanych jako utwory czyli różnego rodzaju programów czy gier. Ich rozpowszechniać, ani także pobierać w ten sposób, nawet na własny użytek nie wolno.

      Czy to kradzież? No nie, kradzież jest karalna. Pobieranie utwory z sieci już nie. Zresztą zajrzyjmy do ustawy – kk. On definiuje kradzież jako zabór rzeczy cudzej, celem przywłaszczenia – tak w skrócie można zdefiniować kradzież. Dlatego jak widzisz, nie można tego nawet porównać do kradzieży czy też innych czynów zabronionych.

     • Martina Neumayer

      Nie tłumacz.. Nie te polskie „cudeńka” i inne „genialne” wprost twory. Dziękuję serdecznie, ale ja pozostanę przy tym bardziej cywilizowanym świecie, gdzie zasada jest prosta: cudzego się nie tyka.

     • Piotr A

      Jak widzę jesteś mądrzejsza, bardziej prawa, honorowa i co najważniejsze bardziej kulturalna niż wszyscy inni. Tylko pogratulować

     • Martina Neumayer

      Patrz na siebie. Na swoje praworządności, swoją moralność i całą resztę. I upewnij się, że nie włazisz z nimi mi w moje. Nie pasuje? Trzymaj się z dala. Po problemie.
      A ja mój drogi jestem po prostu uczciwa.
      Łap po nie swoje nie wyciągam.

     • Piotr A

      Po pierwsze to ty pouczasz, co cię uprawnia do osądzania kogoś. Ale cytując ciebie, olewam to ciepłym moczem po zimnym piwku. Co i tobie radzę bo na trzeźwo nie wyluzujesz się

     • Martina Neumayer

      Ja mam w nosie. Nie mnie będą się czepiać. Ja za swoje płacę tak jak do płacenia jest. I tyle.
      A to, że się odezwałam w ogóle, to sprawa edukacji. Ludzie czytając artykuły tu pisane, uczą się z nich. Zwłaszcza bardzo młodzi ludzie.
      I jak ma się ktoś nauczyć czegoś? Okradania innych? Tego się uczy?
      Kiedyś autor piszący, redaktor, czy wydawca miał swą etykę zawodową.
      Dziś, jak widać nie zostało z tego nic. Smętne i smutne resztki.
      Bo tu nie idzie o prawo.. Tu idzie o edukację. Jej jakość i poziom.
      Dla mnie koniec tematu.
      Szkoda mego czasu.
      Miłego.

     • haVoc vulTure

      Wszystko zalezy od tego jak dana osoba to wykorzysta. Ja np. sciagnalem ostatnio filmiki dotyczace naprawy pralki i prywatne klipy z koncertu faith no more na ktorym bylem. Na yt jest duzo materialu nie objetego prawem autorskim. Poza tym znam osoby ktore nie zawsze pokusza sie zeby wydac 50zl na nowa plyte ulubionego zespolu, ale za kazdym razem gdy koncertuje on w okolicy wydaja lekka reka 200zl na bilet i koszulke.

     • Martina Neumayer

      Wiesz co? Kwestia jest prosta. Albo się jest osobą dorosłą i jak dorosła postępuje.. również moralnie, albo dupkiem i usprawiedliwia „byleczym” zwykłe złodziejstwo.
      I tyle.

    • Adrian Celej

     Jeśli analogicznie do sytuacji potrafisz wziąć samochód tak, żebym dalej mógł z niego korzystać, to ja mogę swój udostępnić.

     • Martina Neumayer

      Włącz myślenie. Bo na razie tylko pleplanie jest.

     • Damian Rajewski

      Tobie o ile mogę coś Ci doradzić to zrób to sam.
      Nie moralizuj ludzi na siłę.
      Co do artykułu krótki i na temat.

     • Martina Neumayer

      A! SamA, jeśli już.. Czytanie, czytanie.. i raz jeszcze: czytanie się kłania 😉
      To nie moralizowanie. To jedynie prośby.

     • Damian Rajewski

      Gwoli ścisłości piszę w formie bez osobowej.
      A prośby wyglądają inaczej.
      Tak czy siak artykuł krótki i na temat.

     • Martina Neumayer

      Whooy cares? 😉

     • Damian Rajewski

      Żegnam Cię oziemble

     • Martina Neumayer

      j.w.

     • Damian Rajewski

      Sum non interested

    • mindla

     Założę się że nie znasz ustawy o prawie autorskim. Nawet podstaw tej ustawy. Nie można porównać samochodu do mp3 czy filmu. W polskim prawie karane jest udostępnienie plików. To ogromna różnica.

     • Martina Neumayer

      Słoneczko, nie mów mi, co znam, czego nie znam. To tak na początek.
      A znać to wypadałoby jeszcze poza prawem, chociażby taką podstawę jak kultura. Mieć wypadałoby też odrobinę godności. Bo wasza ustawa, nie dość, że jest durna i przez durniów zrobiona. Bo zezwolenie na okradanie kogoś jest durne. Weź się i postaw na miejscu okradanego człowieka.
      A poza tym, poza tymi ustawami istnieje coś takiego jak dorosłość i odpowiedzialność moralna.
      I jeszcze jedno.. Okradnij kogoś z francji, belgii itd.. to z jakiego prawa on ci dokopie? Z twojego polskiego, czy ze swojego?
      Czasami wypada się nieco zastanowić.
      I tyle w temacie.

     • mindla

      Ty za kogo się uważasz?
      Bo czytając twe wypociny [sposób pisania] jestem pewien że wychowana jesteś w Polsce.
      Bo jak uważasz się za Niemca to wybacz ale taki nie będzie mnie moralności uczył ani wyjeżdzał od złodziei.

     • Martina Neumayer

      Naucz się jej sam. Albo od rodziców. Dorosły przecież jesteś.

     • Naprawdę już nie da się czytać tych Twoich tekstów. Odnosisz sie w chamski i bezczelny sposób do wszystkich, którzy mają odrębne zdanie od Ciebie. Jeśli oczekujesz od kogoś szacunku, to także musisz go okazywać – to działa w dwie strony. Jeśli ktoś wyczerpie temat i Cię po prostu „zgasi”, to reagujesz blokiem oraz bezczelną, wymijającą i nic nie wnosząca odpowiedzią.

      Mało tego – bycie kobietą nie uprawnia Cię do zachowywania się jak burak. Nie musisz tego podkreślać na każdym kroku, bo jeśli mieszasz wszystkich z błotem to nikt nie będzie Ci dawał taryfy ulgowej z powodu płci.

      @Adrian Celej dokładnie wytłumaczył Ci na czym polega różnica pomiędzy Twoim przykładem, a tekstem, a Ty odpisałaś, że ma „włączyć myślenie bo plepla”. Co to w ogóle jest? Oczekujesz od wszystkich kultury, a sama nie masz jej ani krzty?

      Litości. Trochę pokory i mniej jadu – szanujmy się.

     • Martina Neumayer

      Cóż.. na braki w edukacji, nic nie poradzę. A pacać blokiem mogę. Tego też mi zabronisz? Tak samo jak pisania w moim własnym stylu? A co? Może bycie kobietą, też zezwala na chamówę do mnie? Tak? Bo nie jestem jedną jedyną, którą tu zjechano sporo razy. Gdzie byłeś wtedy? Gdzie była twoja mądrość, twoje reakcje? Hmm.. no gdzie?
      Takiś cwaniak, bo masz poparcie wianuszka kolesi ćwierkających jak baranki na smyczy? lol.
      Szkoda, że tobie nikt nie zabronił myślenia. Przynajmniej byłoby jakieś usprawiedliwienie trzymające się kupy. Sam niestety przestałeś. Więc sam miej teraz do siebie pretensje za swoje własne teksty i reakcję innych na nie.

      Mówisz o szacunku? A jak Ty szanujesz innych? Bo toto coś zaprezentował, szacunkiem dla twórców czy nawet właścicieli portalu YT nie jest. Wręcz przeciwnie.

      Chcesz szacunku? Okaż go najpierw sam!

      Tyle w temacie panie szanujący.

     • ooBA7MANoo

      Kretynka

    • Tomasz

     A jak zrobie kopie? Telefo em?

    • ooBA7MANoo

     Co ty porównujesz głupia cipo samochód do poradnika ? Idź z tąd lepiej

   • Pietr

    Posiadanie nielegalnych dóbr wirtualnych jest legalne jeśli są na własny użytek?

    • haVoc vulTure

     Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Sam czesto pobieram z yt tresci nie zwiazane z prawami autorskimi np. tutoriale o sprzecie (jak uzywac albo odratowac sprzet) albo czyjes prywatne filmy z koncertow, meczow czy innych imprez na ktorych bylem.

  • Martina Neumayer

   Cóż.. normą stało się niestety promowanie zwykłej kradzieży. No ale na ludzką głupotę nic się nie poradzi.

   • ooBA7MANoo

    A ty nigdy w życiu nic nie sciągnęłaś? Napisałbym ci coś brzydko ale zaraz sjasują

  • Zdzisław Dyrman

   ???

   • Pietr

    Pobieranie filmów z YT nie jest zbyt legalne?

    • Zdzisław Dyrman

     No to straszna zbrodnia. Zwyrodnialcy którzy się jej dopuszczają zasługują co najmniej na dożywocie jak nie na karę śmierci.

     • Pietr

      Jak zostaniesz developerem to życzę Ci, aby twój produkt tylko raz się sprzedał. A to tylko po to aby latał sobie piracony po internecie.

     • Zdzisław Dyrman

      A co wspólnego pobieranie filmów w YouTube z używaniem pirackiego oprogramowania?

  • ooBA7MANoo

   Ty wariat ? jesteś?

 • annonyinganoni

  Newpipe lepszy 😉x