O historii roamingu krajowego w Play można napisać książkę. Prędkość transmisji danych najpierw została ograniczona do 3 Mbps, potem do 1,5 Mbps. Następnie użytkownikom ograniczano wybór operatorów roamingowych do jednego, pojawiło się oświadczenie operatora i nieoficjalne informacje tłumaczące przyczynę wspomnianych problemów. Ostatecznie poznaliśmy nowego, głównego partnera roamingowego – Orange.

Będzie szybciej

Takie obietnice składa rzecznik prasowy sieci Play – Marcin Gruszka. Aktualnie nie mamy żadnych konkretów, jednak niektórzy klienci chwalą się zwiększeniem maksymalnej prędkości do 3 lub 4 Mbps. Przypominam, że dotychczas maksymalny transfer danych w roamingu krajowym wynosił tylko 1,5 Mbps. Warto pamiętać, że w przyszłym roku zmienią się zasady współpracy z Orange, dzięki czemu Play otrzyma dostęp także do sieci LTE. Jeszcze nie wiemy, jak wykorzysta to fioletowy operator, jednak możemy się domyślać, że wszyscy będą zadowoleni.

To wszystko przez T-mobile?

Według nieoficjalnych informacji to wygaśnięcie umowy z T-mobile i brak chęci ze strony różowych do jej przedłużenia spowodował, że Play musiał natychmiast zmniejszyć ilość danych przesyłanych poza własną siecią. Dziś sytuacja się unormowała, a co za tym idzie, powoli wracają dawne standardy.

Źródło: Blog Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.