Roaming krajowy w Play – mamy oświadczenie operatora

Adrian Celej Newsy 2017-06-27

Kilka dni temu pisaliśmy o ograniczeniu roamingu krajowego w Play do jednego operatora, którym był Plus. Sprawa powodowała wiele kontrowersji, część czytelników zgłaszała poprawne działanie usługi. Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy Play – Marcin Gruszka.

Czy Play rezygnuje z roamingu?

Roaming krajowy nadal istnieje i będzie istniał przez kilka najbliższych lat, co gwarantują obowiązujące umowy z innymi operatorami. Prawdą jest natomiast to, że nie możemy korzystać z infrastruktury wszystkich operatorów. Nie wszystkie numery dotknęły zmiany, oficjalnie blokady pojawiły się u klientów, którzy powinni mieć możliwość korzystania z nadajników fioletowego operatora. Nieoficjalnie jest z tym różnie, dlatego możemy aktywować nadajniki T-mobile. W tym celu należy skorzystać z infolinii.

Nie można mieć wszystkiego

Dzwoniąc na infolinię możemy wybrać, z której sieci chcemy korzystać, do wyboru mamy T-mobile lub Plus. Wyjątkiem jest Orange, który nie koliduje z zasięgiem Plusa. Problem mogą mieć klienci, którzy z jakiś powodów nie mogą przywiązać się do zasięgu jednej sieci. O ile wcześniej Play był świetnym wyborem, tak teraz o tym atucie możemy zapomnieć. Mimo wszystko trzeba przyznać, że operator wybrnął z problemu i nie można narzekać na obecną sytuację.

Źródło: Blog Play • baba ka

  Roming zagraniczny w UE miał być za darmo a tu widzę na swoim profilu że są koszta i to spore . Jesteśmy w unni i przestrzegaimy praw uniinych .Widać. ze są równi i równiejsi. Pley nalerzy do ty ruwniejszych . Ale ok jak nie wybrną z tego to bedą pozwy do sądu .
  6

 • E-jo

  W mieście mam wszędzie na full, ten roaming poza miastem się przydaje tylko.

 • Qwerty

  raczej zasięg orange i tmobile a nie plusa sie często pokrywa bo współpracują w ramach NetWorkS

 • Jack Gral

  Mimo wszystko trzeba przyznać, że Adrian Celej wybrnął z problemu i nie można narzekać na obecną sytuację. ???

 • GoracyMarian

  Się wyniosłem do T-Mobile 3 tygodnie temu xD

 • morpheus

  Byle do końca umowy i spadam z tej gównianej sieci.

 • Filodendron

  Nie mogę się już doczekać końca umowy. Spieprzam z tego grajdołka. Co za popelina!

 • leucomax

  Jakie wybrnął ? Najpierw ograniczyli roaming dla swoich abonentów, a kiedy podniósł się rwetes na szybko wymyślili wytłumaczenie. Niestety pochrzaniła im się kolejność wdrażania zmiany. Najpierw powinni poinformować o zmianach a później je wdrażać. Rozumiem ten ruch z roamingiem z punktu widzenia biznesu, ale wizerunkowo upuścili sobie na stopę sporych rozmiarów kowadło

 • wojciech wojtkowski

  słabe, jednym z powodów, dla których pozostawałem z Play było to, że mogłem przełączać się pomiędzy sieciami. Potrzebne mi to było z tego powodu, że wielka płyta, z której zbudowany jest mój blok świetnie ekranuje sygnał wielu sieci, ale akurat Play działa ok, natomiast na działce, na Mazurach mam właściwie tylko zasięg Plusa, znowu u rodziców w domu jest teoretycznie zasięg wszystkich sieci, a w praktyce działa tylko T-mo. No i teraz ciężka sprawa, bo z Playem zostać średnio mi się widzi, ale znowu nie bardzo jest alternatywa :/