Roaming krajowy w Play był przedmiotem wielu kontrowersji. Dopiero co pisaliśmy o ograniczeniu szybkości transmisji danych, a już pojawił się kolejny dowód na powolną śmierć tej usługi.

Tylko Plus

Nie, wcale nie reklamujemy zielonego operatora. W ostatnich dniach klienci sieci Play zgłaszają, że w ramach roamingu krajowego mogą połączyć się tylko z nadajnikami Plusa. Po kontakcie z BOK można przywrócić zasięg 4 sieci, jednak jak donoszą niektórzy klienci po kilku dniach sytuacja wraca do punkty wyjścia.

Jest oficjalne wyjaśnienie

Play umożliwia korzystanie z sieci co najmniej jednego obcego operatora. Według oświadczenia na stronie informacyjnej usługa nie jest elementem umowy i w każdej chwili może ulec zmianie, a więc utrata zasięgu nie może być powodem do zerwania umowy. Wygląda na to, że nie został określony konkretny operator, który będzie wspomagał Play swoim zasięgiem. Z drugiej strony klienci zgłaszają tylko problemy z nadajnikami T-mobile i Orange. W przypadku pomarańczowego operatora problemy były już wcześniej, jednak możliwa była aktywacja połączenia z tą siecią.

To dramat dla klientów Play

Są w Polsce regiony, gdzie z zasięgiem sieci komórkowych są problemy. Sytuacje są naprawdę różne, czasem jest to małe zagęszczenie nadajników, ukształtowanie terenu czy… zbyt mała odległość od nadajnika. Z tego powodu wybór operatora powinien być uzależniony przede wszystkim od zasięgu. W nieciekawej sytuacji mamy klientów, którzy już podpisali umowę, korzystali z usługi i nagle stracili taka możliwość. Co robić? Przede wszystkim należy zgłosić problem (internetowo lub w salonie) i próbować wymusić aktywację nadajników operatora, który oferuje najlepszy zasięg.

Źródło: Play, Forum Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.