Play ogranicza roaming krajowy do jednego operatora

Newsy

Roaming krajowy w Play był przedmiotem wielu kontrowersji. Dopiero co pisaliśmy o ograniczeniu szybkości transmisji danych, a już pojawił się kolejny dowód na powolną śmierć tej usługi.

Tylko Plus

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nie, wcale nie reklamujemy zielonego operatora. W ostatnich dniach klienci sieci Play zgłaszają, że w ramach roamingu krajowego mogą połączyć się tylko z nadajnikami Plusa. Po kontakcie z BOK można przywrócić zasięg 4 sieci, jednak jak donoszą niektórzy klienci po kilku dniach sytuacja wraca do punkty wyjścia.

Jest oficjalne wyjaśnienie

Play umożliwia korzystanie z sieci co najmniej jednego obcego operatora. Według oświadczenia na stronie informacyjnej usługa nie jest elementem umowy i w każdej chwili może ulec zmianie, a więc utrata zasięgu nie może być powodem do zerwania umowy. Wygląda na to, że nie został określony konkretny operator, który będzie wspomagał Play swoim zasięgiem. Z drugiej strony klienci zgłaszają tylko problemy z nadajnikami T-mobile i Orange. W przypadku pomarańczowego operatora problemy były już wcześniej, jednak możliwa była aktywacja połączenia z tą siecią.

To dramat dla klientów Play

Są w Polsce regiony, gdzie z zasięgiem sieci komórkowych są problemy. Sytuacje są naprawdę różne, czasem jest to małe zagęszczenie nadajników, ukształtowanie terenu czy… zbyt mała odległość od nadajnika. Z tego powodu wybór operatora powinien być uzależniony przede wszystkim od zasięgu. W nieciekawej sytuacji mamy klientów, którzy już podpisali umowę, korzystali z usługi i nagle stracili taka możliwość. Co robić? Przede wszystkim należy zgłosić problem (internetowo lub w salonie) i próbować wymusić aktywację nadajników operatora, który oferuje najlepszy zasięg.

Źródło: Play, Forum Play


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x