Darmowy roaming również w T-mobile, sieć zmienia zdanie

Adrian Celej Newsy 2017-06-08

Niedawno informowałem o zmianach w opłatach za roaming. Regulacja Komisji Europejskiej jest kłopotliwa dla naszych operatorów, jednak mimo wszystko dali się przełamać.

To koniec opłat za roaming w T-mobile

Od 15 czerwca różowy operator będzie rozliczał połączenia w roamingu tak samo, jak krajowe. Zmiana dotyczy wszystkich ofert tj. T-mobile, Heyah i tuBiedronka. Poza granicami kraju działają również wszystkie pakiety no limit. Wyjątkiem jest internet – ze względu na wysokie koszty sieć zdecydowała się ograniczyć dostępny transfer. Mówiąc w skrócie – za granicą transfer będzie uciekał nieco szybciej. Wszystko rozjaśnia poniższa tabelka:

A gdyby tak wywozić karty za granicę?

Oferta polskich operatorów często jest znacznie lepsza od zagranicznych. W takim razie sprzedając w innych państwach startery T-mobile teoretycznie można zarobić. Sieć przewidziała taką ewentualność. W przypadku stwierdzenia hurtowego wywożenia kart do innych państw, bądź ciągłego korzystania poza granicą kraju telekom przewiduje nałożenie dodatkowych opłat. Nie powinno to wpłynąć na zwykłych użytkowników.

Czy to dobrze?

Dla wielu będzie to świetna informacja, jednak ktoś będzie musiał za to zapłacić. Niewykluczone, że zmiany w roamingu wpłyną na przyszłe oferty, które mogą nie być tak atrakcyjne, jak byśmy tego chcieli. Martwi również zachowanie pozostałych operatorów. Play oraz Plus nie mają rozwiniętej infrastruktury zagranicznej, przez co najbardziej odczują ewentualne zdjęcie opłat za roaming. Na dzień dzisiejszy nie znamy planów tych sieci.

Źródło: T-mobile • mico11

  Czy jeśli UE nakazała zniesienie od 15 czerwca to nie będzie tak że wszystkie sieci będą musiały od tego dnia zastosować takie same zasady?

 • Adrian Kijek

  Artykul typowo z cebulandi jak tu zakombinowac i moze zarobic czy lament bo juz z gory zakladamy ze ktos za zniesienie tego roamingu bedzie musial zaplacic. Nie zniesli by roamingu zle zniosa tez zle typowo polskie.

  • CryKillerPL

   Pomyśl zanim napiszesz. UE nakazało zaprzestania naliczania opłat za roaming ale dla klientów, a nie dla operatorów. Czyli Ty płacić nie będziesz, a operator płacić będzie, bo tego UE nie zakzało.
   To tak jakbym ja otworzył sklep z jabłkami i gruszkami i nagle ktoś mi mówi że ja mam jabłka rozdawać za darmo.
   Po zmianach w zeszłym roku operatorzy wychodzili na zero z roamingiem.
   Wkurza mnie jak ktoś zarabia w Niemczech, zarabia niemieckie pieniądze, 5 na 7 dni w tygodniu spędza za granicą i chcę płacić 40 zł i gadać bez limitu. Jak przychodzi faktura na 150 zł to wielki lament bo sieć go oszukuje. Kup sobie abobament tam za 30 euro i będziesz gadał.

   Pracuję dwa lata jako konsultant i jedno wam powiem: ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja w której klienta sieć oszukała. Jak się mówi o opłatach to klient nie słucha a potem pali głupa i twierdzi że ktoś go oszukał. Nie czytacie regulaminów i cenników a potem swoją niewiedzę usprawiedliwiacie oszczerstwami.

   • Adrian Kijek

    Ja nie placze ani nie pragne polskich cen sam opalcam abonament w wysokosci 36 funtow i co jakis czas wyjezdzam z uk na tydzien czy dwa to dla mnie bardzo duzo zmienia bo bede moglkorzystac ze swojego pakietu abonamentowego gdzie mam wszystko bez ograniczen gdzie zawsze musialem 5-10 funtow doplacac za uzywanie roamingu

   • Aviczi

    Znalazł się konsultancik cwaniaczyna. Możesz już szukać pracy buraku. I tak Cię nikt nie lubi

   • mis

    Masz racje sieci nie oszukują, to konsultani mijają się z prawdą. Od jakiegoś czasu nagrywam wszystkie rozmowy z konsultantami i dzięki temu udało mi się wywalczyć to co konsultant naobiecywał a dodatkowo dostałem pismo z przeprosinami i niezłą rekompensate.

 • Darkness

  Osobiście wątpię, że oferty będą mniej atrakcyjniejsze, przynajmniej jeśli chodzi o T-Mobile i Orange, jak już to zostaną na takim samym poziomie przez jakiś czas na jakim są teraz, ale kroku w tył raczej nie zrobią bo to byłyby dla nich strzał w stopę.
  Play i Plus to pewnie pojadą po całości bo oni lubią dymać swoich klientów. Miałem umowy u wszystkich operatorów i wiem co mówię.x