Niestety, pomarańczowy operator nie ma szczęścia do spraw technicznych. Dziś doszło do poważnej awarii sieci, użytkownicy zgłaszają brak dostępu do internetu, a czasem również brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych oraz brak zasięgu.

Orange wie o problemie

Operator opublikował taką informację:

Drodzy, mogą występować przejściowe trudności w korzystaniu z internetu mobilnego. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Będziemy Was informować na bieżąco. Przepraszamy Was bardzo za te utrudnienia.

Według serwisu downdetector problemy pojawiły się około godziny 15:00 i objęły całą Polskę. Obecnie sytuacja lekko się poprawiła, jednak nadal pojawiają się kolejne skargi na facebookowym profilu operatora. Niestety, nie znamy powodów awarii i zapewne nigdy ich nie poznamy. Posiadacze internetu dostarczanego kablem mogą spać spokojnie, ta infrastruktura funkcjonuje prawidłowo.

Co dalej?

Sytuacja powinna szybko wrócić do normy. W przeszłości pomarańczowy operator wynagradzał takie incydenty za pomocą darmowych bonusów, jak np. nielimitowanego internetu na weekend. Tak więc czekamy na dalszy rozwój wypadków.

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.