Plus logo

Plus rusza z akcją „Testuj smartfona z LTE”

Cezary Zapała Cezary Zapała Telekomunikacja

Plus poinformował, że właśnie zakończył testy i przymierza się jako pierwszy operator w Polsce do uruchomienia komercyjnej usługi „smartfon LTE” za pomocą której sieć operatora będzie mogła obsłużyć transmisję 4G w telefonach. Technologia, którą zastosowano nazywa się Circuit-Switch Fallback (CSFB). Dzięki niej możliwe będzie korzystanie z LTE jeśli smartfon znajdzie się w jej zasięgu, a w momencie rozpoczęcia rozmowy telefonicznej umożliwi zmianę na 2G lub 3G i ponowne przejście do LTE po zakończeniu rozmowy. Zmiana technologii ma trwać maksymalnie dwie sekundy.

Operator przeprowadził też testy smartfonów obsługujących tę technologię. W sprzedaży dostępne są już dwie Nokie (Lumia 820 i 920), a w połowie stycznia ma się pojawić Samsung Galaxy S III i Note II. Aktualnie testowane są też m.in. Huawei Ascend P1 i smartfony od LG.

Usługa ma być szeroko dostępna już w połowie stycznia 2013 roku. A od 16 grudnia rusza akcja „Testuj smartfona z LTE w sieci Plus”. Zapisy mają się rozpocząć na stronie www.plus.pl w wyżej wymieniony dzień. Po wypełnieniu formularza i uiszczeniu jednorazowej opłaty (19,90 PLN) zostaną wylosowane osoby do testów (decydować będzie o tym kolejność zgłoszeń, poprawność wypełnienia formularza rejestracyjnego i znajdowanie się w zasięgu LTE). Chętni otrzymają telefon na 14 dni w trakcie których będą musieli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Najaktywniejsze osoby przesyłające najbardziej wartościowe uwagi otrzymają nagrody (telefony). Natomiast wszystkie osoby, które zgłoszą się do akcji będą mogły uzyskać preferencyjne warunki na abonament w Plusie.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy