Kilka miesięcy temu Play był krytykowany za uruchomienie kampanii 5G Ready, która mogłaby wprowadzać w błąd klientów sieci. Kampania została szybko zablokowana przez T-mobile, jednak nie na długo.

Historia 5G Ready w Play

Na początku marca tego roku Play uruchomił kampanię, w której informował, że jego sieć jest 5G Ready. Oznaczało to, że w przyszłości będzie można uruchomić na niej sieć 5G, a tymczasem nazywano tak zwykłe LTE Advanced. Kampania reklamowa wywołała ogromną burzę w mediach. Pomysł fioletowego operatora krytykowali dziennikarze, czytelnicy, a także inni operatorzy. Przedstawiciele Orange i T-mobile naśmiewali się z Play, Plus z kolei pochwalił się własnymi statystykami i nazwał żartobliwie swoją sieć 5G-Super Ready. Sprawę ostatecznie załatwił T-mobile, który po prostu pozwał Play.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Play wraca z 5G Ready

T-mobile pozywając Play złożył także wniosek o zabezpieczenie roszczenia w postaci zakazu wykorzystywania marki 5G Ready. Nie znamy szczegółów, ale wszystko wskazuje na to, że zakaz właśnie przestał obowiązywać. Play oficjalnie poinformował o kolejnej odsłonie kampanii 5G Ready, którą zobaczycie między innymi w telewizji. Jednocześnie poinformowano, że w zasięgu 5G Ready jest obecnie 18% populacji.
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.