Kilka miesięcy temu Play był krytykowany za uruchomienie kampanii 5G Ready, która mogłaby wprowadzać w błąd klientów sieci. Kampania została szybko zablokowana przez T-mobile, jednak nie na długo.

Historia 5G Ready w Play

Na początku marca tego roku Play uruchomił kampanię, w której informował, że jego sieć jest 5G Ready. Oznaczało to, że w przyszłości będzie można uruchomić na niej sieć 5G, a tymczasem nazywano tak zwykłe LTE Advanced. Kampania reklamowa wywołała ogromną burzę w mediach. Pomysł fioletowego operatora krytykowali dziennikarze, czytelnicy, a także inni operatorzy. Przedstawiciele Orange i T-mobile naśmiewali się z Play, Plus z kolei pochwalił się własnymi statystykami i nazwał żartobliwie swoją sieć 5G-Super Ready. Sprawę ostatecznie załatwił T-mobile, który po prostu pozwał Play.

Play wraca z 5G Ready

T-mobile pozywając Play złożył także wniosek o zabezpieczenie roszczenia w postaci zakazu wykorzystywania marki 5G Ready. Nie znamy szczegółów, ale wszystko wskazuje na to, że zakaz właśnie przestał obowiązywać. Play oficjalnie poinformował o kolejnej odsłonie kampanii 5G Ready, którą zobaczycie między innymi w telewizji. Jednocześnie poinformowano, że w zasięgu 5G Ready jest obecnie 18% populacji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.