Plus ukarany grzywną przez UOKiK

Sieć Plus na trzecim miejscu w europie pod względem przesłanych danych!

Telekomunikacja

Nie da się ukryć, że bardzo chętnie korzystamy z internetu mobilnego. Niektórym zastępuje on stacjonarny, ponieważ w danej okolicy nie ma dostępu do innego typu łącza, inni po prostu często korzystają z internetu poza domem. Skalę wykorzystania internetu mobilnego w Polsce uświadamiają wyniki Plusa w kategorii przesłanych w ciągu roku danych.

Plus na trzecim miejscu w europie!

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

W 2018 roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu (to ta sama infrastruktura) przesłali łącznie 965 PB (petabajtów). Wynik ten według analityków z Tefficient uplasował sieć na trzecim miejscu w europie. Gdyby do danych przesłanych przez sieć Plusa doliczyć te wygenerowane przez operatorów wirtualnych działających na infrastrukturze tej sieci, to wynik Plusa przekroczyłby 1 EB (eksabajt) danych, co teoretycznie umożliwiłoby znalezienie się Plusa na pierwszym miejscu w europie. Teoretycznie, ponieważ nie wiemy jak wzrosłyby wartości osiągnięte przez innych operatorów.

Analitycy sprawdzili także ile danych przesyłanych jest na jedną kartę SIM, co de facto daje odniesienie co do tego, jak z usług operatora korzystają użytkownicy i jak bardzo poprzedni wynik jest zależny od ilości użytkowników sieci. Tym razem Plus uplasował się na 6 pozycji.

Zobacz też: Darmowe 30 GB internetu od Plush na wakacje. Jak aktywować pakiet?

Lepsza metoda pomiaru?

Plus uważa, że takie statystyki są lepszym wskaźnikiem możliwości operatora niż speedtesty. Po części tak jest. Owszem, z punktu widzenia klienta speedtest jest ważniejszy, nawet jeśli różnice między operatorami są znikome. Powyższe statystyki pokazują jednak, że Plus ze wszystkich polskich operatorów ma największe obciążenie sieci, musi on walczyć ze znacznie większym ruchem niż konkurenci.

Źródło: Biuro Prasowe Plus


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x