Nie da się ukryć, że bardzo chętnie korzystamy z internetu mobilnego. Niektórym zastępuje on stacjonarny, ponieważ w danej okolicy nie ma dostępu do innego typu łącza, inni po prostu często korzystają z internetu poza domem. Skalę wykorzystania internetu mobilnego w Polsce uświadamiają wyniki Plusa w kategorii przesłanych w ciągu roku danych.

Plus na trzecim miejscu w europie!

W 2018 roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu (to ta sama infrastruktura) przesłali łącznie 965 PB (petabajtów). Wynik ten według analityków z Tefficient uplasował sieć na trzecim miejscu w europie. Gdyby do danych przesłanych przez sieć Plusa doliczyć te wygenerowane przez operatorów wirtualnych działających na infrastrukturze tej sieci, to wynik Plusa przekroczyłby 1 EB (eksabajt) danych, co teoretycznie umożliwiłoby znalezienie się Plusa na pierwszym miejscu w europie. Teoretycznie, ponieważ nie wiemy jak wzrosłyby wartości osiągnięte przez innych operatorów.

Analitycy sprawdzili także ile danych przesyłanych jest na jedną kartę SIM, co de facto daje odniesienie co do tego, jak z usług operatora korzystają użytkownicy i jak bardzo poprzedni wynik jest zależny od ilości użytkowników sieci. Tym razem Plus uplasował się na 6 pozycji.

Zobacz też: Darmowe 30 GB internetu od Plush na wakacje. Jak aktywować pakiet?

Lepsza metoda pomiaru?

Plus uważa, że takie statystyki są lepszym wskaźnikiem możliwości operatora niż speedtesty. Po części tak jest. Owszem, z punktu widzenia klienta speedtest jest ważniejszy, nawet jeśli różnice między operatorami są znikome. Powyższe statystyki pokazują jednak, że Plus ze wszystkich polskich operatorów ma największe obciążenie sieci, musi on walczyć ze znacznie większym ruchem niż konkurenci.

Źródło: Biuro Prasowe Plus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.