t-mobile-logo

5 czerwca bieżącego roku na polskim rynku zadebiutuje marka T-Mobile, która zajmie miejsce Ery. Operator zapowiada bardzo ciekawą i konkurencyjną ofertę. Czy wpłynie ona na rynek telekomunikacji i ofertę dotyczącą smartfonów?

Polska Telefonia Cyfrowa – operator sieci Era i Heyah – została założona w 1995r. przez, między innymi, Deutsche Telekom – największego operatora telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej. Na początku tego roku nastąpiła pełna integracja obu spółek, co zaowocowało decyzją o wprowadzeniu na rynek polski marki kontrolowanej przez Deutsche Telekom, czyli właśnie T-Mobile.

Marka będzie występować pod znanym logiem „T” wraz z polską wersją hasła „Life is for sharing” – „Chwile, które łączą”. Zostanie zmieniony wygląd wszystkich salonów Ery na terenie naszego kraju, by nie odstawał od znanego na całym świcie wizerunku marki. Została już uruchomiona polska strona sieci, zawierająca na razie niedużą ilość informacji, pod adresem t-mobile.pl. Heyah nadal będzie niezależną marką i pozostanie przy swojej aktualnej ofercie.

Całość tzw. rebrandingu ma być przeprowadzana bez przerw w świadczeniu usług, co oznacza, że wszelkie usługi dostarczane przez Erę nadal będą funkcjonować bez żadnych zmian, a klienci będą mogli z nich bez przeszkód korzystać, jednocześnie zyskując dostęp do promocji oferowanych przez nową sieć.

Nowa oferta zapowiadana przez T-Mobile opiera się na trzech założeniach:

  • międzynarodowy, globalny zasięg sieci, co oznaczać będzie darmowe połączenia telefoniczne między klientami T-Mobile w Polsce i na świecie;
  • w ramach usługi „Wszędzie rozmawiaj” połączenia w roamingu do innych sieci, wedle zapowiedzi, mają być tak tanie jak połączenia krajowe;
  • dostępne będą także zróżnicowane pakiety internetowe dostosowane do potrzeb posiadaczy zarówno laptopów, jak i smartfonów, brak opłat po ich przekorczeniu, oraz najtańsza w całej w Unii Europejskiej transmisja danych w roamingu.

Wraz ze zmianami na rynek na pewno trafi bogata oferta smartfonów, być może także tych, które na dzień dzisiejszy nie są dostępne w Polsce. Ta informacja i usługi związane z internetem prawdopodobnie dla nas, użytkowników Androida, są najbardziej interesujące. 

Czy te wydarzenia odegrają ważną role na polskim rynku telekomunikacyjnym? Osobiście sądze, że tak, oraz, że wywoła to „walkę o klienta” pośród obecnych polskich sieci, czyli przyszłej konkurencji T-Mobile.

A gdzie operatorzy się biją, tam klient korzysta! 🙂

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Choma