Orange sieć

Od teraz można przedłużyć ważność bonusu w Orange Free na kartę!

Telekomunikacja

Orange Free na kartę to jedna z najbardziej atrakcyjnych taryf bez zobowiązań dla użytkowników smartfonów. Dla przypomnienia – za każde doładowanie otrzymujemy pakiet internetu, przy czym nie są pobierane żadne środki z konta i pieniądze możemy wydać na inny cel np. na pakiet minut i SMS-ów. Oferta miała jednak pewną wadę, którą Orange naprawiło.

Jak przedłużyć ważność bonusu w Orange Free na kartę?

orange promocja na internet

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

W Orange Free na kartę ograniczeniem były tak naprawdę nie same bonusowe pakiety (które są dość duże), a ograniczony czas na wykorzystanie ich. Dawniej było możliwe przedłużenie ważności pakietu poprzez usługę Konto Ważne Rok, ale Orange zablokował tę możliwość. To się jednak właśnie zmieniło, pomarańczowy operator umożliwił odpłatne przedłużenie czasu ważności bonusu o 7, 31 lub 365 dni. Tak prezentują się ceny i kody na aktywację usługi:

  • 7 dni za 3 zł – *101*7#
  • 31 dni za 9 zł – *101*31#
  • 365 dni za 30 zł – *101*365#

Przedłużyć ważność pakietu możemy także poprzez Mój Orange lub SMS-em pod numer 411 o treści odpowiednio AKT7, AKT31 lub AKT365. Pakiet można przedłużać tak długo, aż wykorzystamy wszystkie środki, nie ma żadnych ograniczeń. Ilość pozostałego transferu sprawdzimy w Mój Orange lub wysyłając SMS o treści ILE pod numer 411.

Dobra wiadomość dla zapominalskich

Dotychczas Orange jak można się domyśleć po upłynięciu terminu ważności pakietu dezaktywował go, a niewykorzystane megabajty zwyczajnie przepadały. Wystarczało spóźnić się o 1 dzień i traciliśmy dostęp do uzbieranego na wszelki wypadek transferu. Czasem wystarczyło zbyt późno doładować konto, ponieważ od czasu doładowania do przyznania bonusu może minąć nawet pół godziny, jeżeli doładowujemy konto przed północą, to prosimy się o problemy. To się jednak zmienia, Orange wprowadza gwarancję zwrotu niewykorzystanych środków. Wystarczy, że doładujemy konto w ciągu 7 dni od daty wygaśnięcia pakietu i razem z nowym bonusem zostanie także przywrócony ten niewykorzystany. Dotychczas gwarancja zwrotu dotyczyła jedynie pieniędzy na koncie głównym.

Zobacz też: Orange wprowadza zmiany w usłudze Konto Ważne Rok

Czy opłaca się przedłużać ważność bonusu?

internet mobilny domowy porownanie

Postawmy sprawę jasno – przedłużenie ważności bonusu w ramach Orange Free na kartę na 7 lub 31 dni jest kompletnie nieopłacalne, nie widzę sensu tej usługi. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku ostatniej opcji tj. przedłużenie o 365 dni za 30 zł. Jeżeli ktoś nie wykorzystuje pakietu i co miesiąc przybywa mu transferu, to za 30 zł będzie mógł zapomnieć na parę miesięcy o doładowaniach. To też świetnie rozwiązanie dla urządzeń, które potrzebują stałego połączenia z internetem, ale nie przesyłają dużych ilości danych. Za 30 zł możemy wykupić 15 GB internetu na rok i taką kartę zamontować np. w tablecie. Może wydawać się, że ceny są wysokie, ale coś za coś. Dla Orange krótki okres ważności pakietu to stały, regularny dochód z doładowań, dlatego prawdopodobnie próbuje odbić sobie w ten sposób stratę.

Źródło: Biuro Prasowe Orange


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x