play pokolenia

Play zaczyna wyłączanie roamingu krajowego, na pierwszy ogień Plus i Poznań

Adrian Celej Adrian Celej Telekomunikacja

Play stara się odciąć od przeszłości i stanąć do walki z innymi operatorami na równych zasadach. Skoro infrastruktura Play rozwija się w najlepsze i niedługo będzie większa od tej wykorzystywanej przez Plusa, to czas na stopniowe pozbywanie się roamingu krajowego.

Koniec zasięgu Plusa w Poznaniu dla klientów Play

Wczoraj o 10:00 klienci Play w Poznaniu zostali pozbawieni możliwości korzystania z infrastruktury Plusa. Zmiana ma być bezbolesna, ponieważ pozostali partnerzy roamingowi zapewniają całkowite pokrycie zasięgiem. Jeśli jednak pojawiłyby się problemy, to warto skontaktować się z Play, ponoć konsultanci mogą pomóc. Roaming krajowy w Poznaniu zniknie do końca lutego, także klienci Play wkrótce będą mogli korzystać tylko z infrastruktury tego operatora. Ponadto do końca roku zostanie definitywnie wyłączony roaming krajowy Plusa, Play wypowiedział mu umowę, jednak ma ona roczny okres wypowiedzenia.

Zobacz też: Play dopiero teraz staje się poważnym operatorem

To dobra decyzja

Play kończy z roamingiem krajowym, jednak robi to stopniowo, tak aby klienci przypadkowo nie doznali szoku. Kto się ma nakrzyczeć i pogrozić rozwiązaniem umowy, ten zrobi to przed faktem. Swoją drogą nie rozumiem ludzi, którzy murem stoją za roamingiem krajowym. Korzystanie z tej usługi na dłuższą metę nie ma żadnego sensu, głównie z powodu bardzo ograniczonego transferu danych. Owszem, są miejsca, do których dociera zasięg co najwyżej jednego operatora, jednak sądząc po głosach internautów odnoszę wrażenie, że Play ma 5 nadajników w całym kraju…

Źródło: Blog Play

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy