Play zaczyna wyłączanie roamingu krajowego, na pierwszy ogień Plus i Poznań

Adrian Celej Telekomunikacja 2019-01-24

Play stara się odciąć od przeszłości i stanąć do walki z innymi operatorami na równych zasadach. Skoro infrastruktura Play rozwija się w najlepsze i niedługo będzie większa od tej wykorzystywanej przez Plusa, to czas na stopniowe pozbywanie się roamingu krajowego.

Koniec zasięgu Plusa w Poznaniu dla klientów Play

Wczoraj o 10:00 klienci Play w Poznaniu zostali pozbawieni możliwości korzystania z infrastruktury Plusa. Zmiana ma być bezbolesna, ponieważ pozostali partnerzy roamingowi zapewniają całkowite pokrycie zasięgiem. Jeśli jednak pojawiłyby się problemy, to warto skontaktować się z Play, ponoć konsultanci mogą pomóc. Roaming krajowy w Poznaniu zniknie do końca lutego, także klienci Play wkrótce będą mogli korzystać tylko z infrastruktury tego operatora. Ponadto do końca roku zostanie definitywnie wyłączony roaming krajowy Plusa, Play wypowiedział mu umowę, jednak ma ona roczny okres wypowiedzenia.

Zobacz też: Play dopiero teraz staje się poważnym operatorem

To dobra decyzja

Play kończy z roamingiem krajowym, jednak robi to stopniowo, tak aby klienci przypadkowo nie doznali szoku. Kto się ma nakrzyczeć i pogrozić rozwiązaniem umowy, ten zrobi to przed faktem. Swoją drogą nie rozumiem ludzi, którzy murem stoją za roamingiem krajowym. Korzystanie z tej usługi na dłuższą metę nie ma żadnego sensu, głównie z powodu bardzo ograniczonego transferu danych. Owszem, są miejsca, do których dociera zasięg co najwyżej jednego operatora, jednak sądząc po głosach internautów odnoszę wrażenie, że Play ma 5 nadajników w całym kraju…

Źródło: Blog Play • Tomasz

  Szalenstwem jest wprowadzanie niedopracowanego 5g. Jedyne pocieszenie ze robia to firmy prywatne za niepubliczne pieniadze.
  Brak wspolpracy sprzetu roznych producentow najlepszym powodem rezygnacji z huawei. Jeszcze teraz, malym kosztem.

 • Jakub Walecik

  Nie miałbym siły czekać, aż play wreszcie stanie na własne nogi, więc od dawna nie uśmiecha mi sie ten operator.

 • matibu06

  Na wsi: Orange 0-45mb/s(45mb/s i 5 rano), Play – cały czas 30-50 mb/s

  • Jack Gral

   Ciekawe z której sieci Play korzysta że ma takie wyniki? I to jeszcze na wsi?

   • matibu06

    Z swojego nadajnika korzystają, na roamingu jest bodajże 3mb/s maksymalnie. Blisko siebie są nadajniki Play i Orange, tylko ten drugi jest mocno obciążony, a operator ma na to wywalone. Nadajnik Play pracuje bardzo dobrze, bez względu na porę dnia i nocy internet działa tak samo.

 • Blest

  W T- Mobile opcja domowego internetu, cały czas idzie 60, czasami skacze nawet do 80 ale za chwile zbija, bo jest limit do 60Mb/s. A wysyłanie bez problemu 20-30Mb/s. Żadnych lejków miesięcznie ściągam po 1TB.

  • vMhabIV58Q

   gdzie masz dostęp do tylu darmowych pornuchów?

   • Blest

    Zapraszam na PW.

  • pakierhakierxd

   miałem max 48 😉 ,taka lokalizacja.

  • MrJa

   U mnie jest też super, prędkości stabilne, cały czas pod granicą ustaloną na umowie. Pobuieramy też bardzo dużo wszystkiego i nic się nie zmienia. Net domowy od TM jest najlepszy.

 • Dark

  Dzisiaj przysłali sms, że mają najszybszą prędkość w grudniu na speedtest. Włączyłem w domu po danych i wyszło 10Mb/s XD

  • Adrian Celej

   No niestety, sieci LTE są obecnie tak obciążone, że to akurat standard

   • Karls

    Najlepiej w średnich miastach. Udało mi się tak zrobić w okolicy 100mb/s po LTE w Play. Ale w dużym mieście to tak do 30mb/s to jest standard, raczej ciężko o więcej.

   • pakierhakierxd

    no niestety miałem kabel do 20 mb -zwykle ponad 15 ,przeszedłem do T-Mobile skuszony prędkością i mniejsza ilością awarii wyszło tak że na początku działało ciągle 30 mb aby po jakimś czasie działać od 0 do 48 mb ,bardzo często było 1 mb i poniżej … Wróciłem do kabla i wolę do 20 mb ale stabilne ! ,testowałem różne sieci i często są tak obciązone, więc jak komuś zalezy na stabilności to kabel najlepszy 🙂 ,chyba że ktoś ma kabel o prędkości max 1-2 mb ,takie też się zdarzają to wtedy lepiej mobilny.

    • Adrian Celej

     Jeśli chodzi o internet stacjonarny, to kabel zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, głównie ze względu na stabilność połączenia.

     • pakierhakierxd

      Potwierdzam, tmobile jako głowny używałem 16 mc , wkurzyłem się postraszylem tmobile Uke to zmniejszyłi abo do 1zl mc do końca umowy i dzięki temu wróciłem do kabla, miałem dość przedstawiania w routerze raz auto raz tylko 3g a czasem udostępnianie innego neta mobilnego. Dzięki tmobile że mi tak obniżył abo 😃 z 55, we wrześniu koniec umowy to ja wypowiem narazie tego tmobile pożyczyłem do końca umowy bo mi nie potrzebny 2 net, poza domem mam w telefonie 10 gb i starczy po 10 gb mam lejek 1mbx