play zasieg 4 sieci roaming krajowy

Play ma ponad 7000 stacji bazowych, zbliża się koniec roamingu krajowego

Telekomunikacja

Play dawniej był często krytykowany za pokrycie zasięgiem z jego własnej infrastruktury. Dziś te problemy odchodzą w niepamięć, w przyszłości operator ten będzie działa na równi z pozostałą trójką, znamy nawet przybliżone terminy.

Play dotrzymał obietnicy

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Play jakiś czas temu obiecał, że do końca 2018 roku będzie miał 7000 aktywnych stacji bazowych. Operator dotrzymał słowa, pod koniec 2018 roku działały 7003 stacje bazowe, w ciągu roku uruchomiono ich 1316. 820 stacji bazowych znajduje się na wysokich masztach, problem z zasięgiem dotyczył głównie terenów wiejskich, w związku z czym konieczne było umieszczanie ich na takich masztach. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że w rekordowym tygodniu uruchomiono 111 nadajników.

Zobacz też: Play dopiero teraz staje się poważnym operatorem

Sieć obecnie i w przyszłości

Na chwilę obecną do sieci LTE Play ma dostęp 96,7% populacji. Dla porównania rok temu było to 93%. 70% stacji jest podłączonych do reszty infrastruktury za pomocą światłowodów lub radiolinii o przepustowości wynoszącej co najmniej 1 Gbps. To ważne, ponieważ w ciągu roku ilość przesłanych danych wzrosła o 34%. Pod koniec tego roku Play chce mieć więcej stacji bazowych niż Plus. Do końca 2021 roku infrastruktura Play ma liczyć 9500 BTS-ów, co pozwoli na wyłączenie roamingu krajowego.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x