W ostatnim czasie dużo mówiło się o oporach przeciwko kupowaniu sprzętu telekomunikacyjnego 5G od firmy Huawei. Jak się okazuje gigant technologiczny wcale tego nie odczuł.

4 problematyczne państwa

W oświadczeniu Huawei wymienił 4 państwa, w których podobno nie mogli sprzedawać swojego sprzętu telekomunikacyjnego.

  • Niemcy – pojawiła się propozycja odsunięcia Huaweia od budowy sieci 5G, jednak ostatecznie wszystkie procesy biznesowe przebiegają zgodnie z planem.
  • Francja – w tym kraju z wykorzystania sprzętu od Huawei zrezygnował tylko Orange, Huawei nadal współpracuje z tamtejszymi operatorami.
  • Japonia – wbrew zapowiedziom Huawei bierze udział w przetargach i testuje sieć 5G z klientami.
  • Nowa Zelandia – w tym kraju sprawa jest skomplikowana, ponieważ rząd faktycznie odrzucił wniosek złożony przez największego operatora, ale proces regulacyjny nadal trwa

Zobacz też: Co to jest 5G? Ewolucja, rewolucja czy reklamowy chwyt na klientów?

Huawei liderem 5G

Huawei uważa, że jest obecnie liderem w dziedzinie wprowadzania sieci 5G. Jest to jedyna firma, która może zapewnić kompleksową gamę rozwiązań 5G. Na chwilę obecną Huawei zawarł 25 umów handlowych, 50 porozumień o partnerstwie oraz dostarczył 10000 stacji bazowych. W pierwszej połowie 2019 roku zaprezentowany zostanie smartfon Huawei z obsługą sieci 5G. Huawei twierdzi też, że nigdy nie miał do czynienia z poważnym incydentem dotyczącym cyberbezpieczeństwa jego sprzętu.

Źródło: informacja prasowa, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.