zasieg play

Play poprawia zasięg, operator nie ma się już czego wstydzić

Telekomunikacja

Play w tym roku bardzo przyłożył się do rozbudowy swojej infrastruktury telekomunikacyjnej. Dziś powoli nadchodzi czas na zweryfikowanie postępu i nie da się ukryć, że klienci tego operatora wkrótce nie będą mieli na co narzekać.

Pokrycie zasięgiem w Play

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Play pochwalił się, że jego zasięg sieci LTE pokrywa 95,7% populacji. Sygnał sieci LTE ULTRA pokrywa jedynie 84,8% populacji, ale to tak naprawdę nie jest priorytet. Imponuje także pokrycie miejscowości. Obecnie LTE Play znajdziemy w 2146 miejscowościach powyżej 1 tysiąca mieszkańców i 391 miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców.

Zobacz też: Początek końca zasięgu 4 sieci – Play stawia na swoim

Play inwestuje w infrastrukturę

Play cały czas uruchamia nowe stacje bazowe. Operator na początku roku poinformował, że do jego końca chce mieć 7000 aktywnych stacji bazowych. Na chwilę obecną wiemy, że operator w tym roku uruchomił ich co najmniej 700, a więc o ile się nie mylę pozostało jeszcze około 550. Oznacza to, że pokrycie zasięgiem do końca roku jeszcze znacznie się poprawi. To bardzo dobra wiadomość, być może Play wkrótce będzie mógł zrezygnować z generującego koszty roamingu krajowego i będzie obsługiwał klientów z własnej infrastruktury. Skorzystają na tym zarówno klienci Play, jak i udostępniającego obecnie swoją infrastrukturę Orange. Klienci Play będą mogli korzystać z internetu mobilnego bez ograniczonej przepustowości, Orange z kolei odciąży swoją infrastrukturę, co znacznie wpłynie na szybkość transferów.

Źródło: Blog Play


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x