Orange w ostatnim czasie dość aktywnie atakuje innych operatorów. Niedawno pisałem o wojnie między Orange a UPC, teraz pomarańczowy operator uderzył w Play.

Gwarancja najniższej ceny w Play

Play chwali się tym, że telefony w jego ofercie są najtańsze, żaden operator nie jest w stanie przebić jego cen. Zainteresował się tym rzecznik prasowy Orange – Wojciech Jabczyński. Jak się okazało pomarańczowi mają te same telefony w nieco niższych cenach:

Oczywiście to nie jedyna grafika:

Jak widać ceny faktycznie są o wiele niższe niż w przypadku Play. Mówimy tu o ofercie bez abonamentu. Orange rok temu uruchomił zwyczajny sklep z telefonami, w którym możemy kupić samo urządzenie bez zobowiązań. Ponadto Orange chwali się, że telefony w ofercie na abonament również są tańsze niż u fioletowej konkurencji.

Zobacz też: 1100 nadajników – oto umowa Play z Orange, o której… Orange nic nie wie

Co o tym sądzę?

Szczerze mówiąc zaskakuje mnie ostatnia taktyka Orange. Przeważnie operatorzy unikają wspominania o konkurencji, tymczasem pomarańczowi atakują wszystkich dookoła. Dziwnie to wygląda, jakiś czas temu rzecznicy obu operatorów opowiadali razem o roamingu krajowym, dziś widzimy ewidentne zaczepki. Warto jednak pamiętać, że takie podejście może się zemścić – w każdej chwili któryś z operatorów może odpowiedzieć podobnym zagraniem.

Źródło; Biuro Prasowe Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.