Orange sieć

Orange atakuje Play, znowu poszło o marketing

Telekomunikacja

Orange w ostatnim czasie dość aktywnie atakuje innych operatorów. Niedawno pisałem o wojnie między Orange a UPC, teraz pomarańczowy operator uderzył w Play.

Gwarancja najniższej ceny w Play

Play chwali się tym, że telefony w jego ofercie są najtańsze, żaden operator nie jest w stanie przebić jego cen. Zainteresował się tym rzecznik prasowy Orange – Wojciech Jabczyński. Jak się okazało pomarańczowi mają te same telefony w nieco niższych cenach:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Oczywiście to nie jedyna grafika:

Jak widać ceny faktycznie są o wiele niższe niż w przypadku Play. Mówimy tu o ofercie bez abonamentu. Orange rok temu uruchomił zwyczajny sklep z telefonami, w którym możemy kupić samo urządzenie bez zobowiązań. Ponadto Orange chwali się, że telefony w ofercie na abonament również są tańsze niż u fioletowej konkurencji.

Zobacz też: 1100 nadajników – oto umowa Play z Orange, o której… Orange nic nie wie

Co o tym sądzę?

Szczerze mówiąc zaskakuje mnie ostatnia taktyka Orange. Przeważnie operatorzy unikają wspominania o konkurencji, tymczasem pomarańczowi atakują wszystkich dookoła. Dziwnie to wygląda, jakiś czas temu rzecznicy obu operatorów opowiadali razem o roamingu krajowym, dziś widzimy ewidentne zaczepki. Warto jednak pamiętać, że takie podejście może się zemścić – w każdej chwili któryś z operatorów może odpowiedzieć podobnym zagraniem.

Źródło; Biuro Prasowe Orange


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x