Play jakiś czas temu zapowiedział wielką akcje rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Głównym celem fioletowego operatora było poprawienie zasięgu, na co najczęściej narzekają klienci. Choć nie jestem przekonany czy plan uda się zrealizować, to mimo wszystko cyfry robią wrażenie – w tym roku uruchomiono 500 nowych stacji bazowych.

Plany Play są ambitne

Play postanowił pobić wszelkie rekordy w kwestii budowy infrastruktury telekomunikacyjnej i przekroczyć w tym roku 7000 aktywnych stacji bazowych. Problem w tym, że na chwilę obecną jest ich 6250, a więc w raptem 3 miesiące trzeba uruchomić co najmniej 751 nadajników. Czy Play poradzi sobie z tym zadaniem? Myślę, że tak. Budowa stacji bazowej to nie tylko postawienie masztu, to także wyposażenie jej w sprzęt telekomunikacyjny, podłączenie do sieci i skonfigurowanie. Play nie bez powodu mówi nie o wybudowaniu masztu, a jego uruchomieniu. Prawdopodobnie postawiono już wiele stacji bazowych, ale są one w trakcie podłączania lub konfiguracji. Mimo wszystko budowa idzie dość topornie, w niecałe 3 miesiące uruchomiono raptem jedynie 250 nadajników.

Zobacz też: Play nawiązuje współpracę z Ericssonem – co to zmieni w infrastrukturze operatora?

Jaki zasięg ma sieć LTE Play?

Operator poinformował o stanie obecnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Na chwilę obecną w zasięgu LTE Play jest 2107 miejscowości o zaludnieniu powyżej 1000 mieszkańców oraz 391 miast powyżej 10000 mieszkańców. Nieco inaczej prezentują się statystyki LTE Ultra, w zasięgu jest odpowiednio 1626 miejscowości i 381 miast.

Źródło: Blog Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.