Folx kończy działalność, szybko przenoście numery!

Adrian Celej Adrian Celej Telekomunikacja

Pod koniec listopada 2017 roku wystartował nowy operator wirtualny – Folx. Oferta była atrakcyjna, szybko zdobyła rzeszę fanów, a do niedawna sieć zachęcała do zamawiania starterów. To już jednak przeszłość, Folx wkrótce zniknie z polskiego rynku.

Folx kończy działalność w Polsce

folx koniec działalności

Sieć wydała krótki komunikat, według którego z powodu zakończenia działalności od 12 lipca (wczoraj) nie ma już możliwości zamawiania starterów. Ostatecznie sieć będzie funkcjonowała do końca września 2018 roku, do tej pory wszyscy abonenci muszą wykorzystać pozostałe środki i przenieść swoje numery. Jest to także zależne okresu rozliczeniowego – jeśli nie będzie już możliwości aktywacji kolejnego pełnego miesiąca, to bieżący okres będzie ostatnim, abonenci tej sieci będą wiedzieli o co dokładnie chodzi.

Zobacz też: [Raport] Przenoszenie numerów w 2Q2018 – który operator stracił, a który zyskał?

Folx działał kilka miesięcy

W momencie startu sieć była chwalona za nietypowe podejście do oferty. Podstawową zaletą była możliwość wybrania własnego numeru, Istniała tylko jedna oferta – za 30 zł otrzymywaliśmy no limit, 20 GB na transfer danych i 1,5 GB do wykorzystania w ramach roamingu. Prosto, przejrzyście i całkiem atrakcyjnie. Całością zarządzało się z aplikacji mobilnej, istniał także system poleceń, dzięki któremu można było zgarnąć miesiąc za darmo. Plany były ambitne, skończyło się kompromitacją, w którą mocno zamieszany jest Play – sieć ta chwaliła się dużym udziałem w tworzeniu Folxa.

Źródło: Folx

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy