play zasieg 4 sieci roaming krajowy

Play wybudował 6000 nadajników, kiedy wreszcie będzie miał niezależną infrastrukturę?

Adrian Celej Telekomunikacja 22-06-2018

Nasi czytelnicy wielokrotnie krytykowali sieć Play za słabe pokrycie zasięgiem i niezbyt dobrze działający roaming krajowy. Operator cały czas walczy z tym problemem i widać już pewne światełko w tunelu.

Play wybudował 6000 nadajników

Play poinformował o uruchomieniu sześciotysięcznej stacji bazowej, została ona ulokowana na stadionie Korony Kielce. Wyposażono ją w obsługę wszystkich wykorzystywanych przez Play technologii. To jednak nie koniec, ponieważ w tym roku operator zamierza uruchomić 1000 stacji bazowych. Co prawda minęła połowa roku i na dzień dzisiejszy nie zrealizowano połowy wyznaczonego celu, ale to ma się w najbliższym czasie zmienić. Play do 2020 roku zamierza pokryć swoim zasięgiem cały kraj, co pozwoli uniezależnić się od infrastruktury innych operatorów.

Zobacz też: Play chce się uniezależnić – operator buduje i będzie budował nowe stacje bazowe!

Dlaczego dopiero teraz?

Cieszy fakt, że Play wreszcie zabrał się na poważnie za rozwój infrastruktury. Trzeba jednak wspomnieć, że te działania są lekko spóźnione. Gdyby operator rozbudował sieć wcześniej, być może udałoby się uniknąć całej trylogii problemów z roamingiem krajowym i wielu negatywnych opinii klientów.

Źródło: Blog Play


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x