Orange wprowadza duże zmiany w pakiecie no limit na kartę

Adrian Celej Newsy 2017-12-14

Nie da się ukryć, że oferta Orange na kartę jest dość skomplikowana. Operator coraz częściej wprowadza zmiany w swoich pakietach, jednak nie koniecznie pomagają one w zrozumieniu oferty.

Co się zmienia w pakiecie no limit na kartę?

Zmiana dotyczy najdroższego pakietu obejmującego nielimitowane minuty, SMS-y i paczkę danych. Od teraz za wersję 31-dniową zapłacimy 25 zł, cena ta dotyczy zarówno dotychczasowych abonentów, jak i przenoszących numer. Dotychczas w obu przypadkach pojawiały się dwie różne, znacznie wyższe ceny. Główną zmianą jest wielkość paczki danych zależna od abonenta. Przenoszący numer otrzymują 35 GB, wartość ta jest ustawiona na stałe. Pozostali abonenci muszą polegać na swoim stażu w sieci. Gdy jesteśmy w Orange krócej niż rok możemy liczyć jedynie na 15 GB. Staż od roku do 3 lat oznacza 17 GB, a po 3 latach 20 GB. Z każdym kolejnym odnowieniem usługi (co miesiąc) otrzymujemy o 1 GB więcej.  Nie dotyczy to pakietu ważnego 7 dni, tam bezwzględnie mamy do dyspozycji 15 GB.

Kogo dotyczą zmiany?

Usługę możemy aktywować w ofertach Orange YES, Orange POP, Orange ONE, Orange SMART na kartę, Nowe Orange GO i Orange Free na kartę. Smutne jest to, że abonenci przenoszący numer są traktowani o wiele lepiej, niż klienci z kilkuletnim stażem u tego operatora.

Źródło: Biuro Prasowe Orange • Karol Kabzinski

  Ja w abonamencie mam 5Gb na miesiąc i tak nie wykorzystuję wszystkiego.

 • marcus1212

  Ja już dostałem 50GB w listopadzie, w grudniu będzie 51 GB…i tak nie jestem w stanie nawet połowy skonsumować.

 • Gryfolud

  Pytanie do ogarniętych z ofertą albo autora: przenoszący dostają 35 GB na stałe czyli już co miesiąc o dodatkowe 1 GB im się nie zwiększa ,czy też się zwiększa, jeśli tak to czy jest jakiś limit tego zwiększania, np do 10 GB/msc czy jest to bezgraniczne.

  • Mateusz Żukowski

   Korzystam z tej oferty, mam 15+35+(1*liczba miesięcy korzystania z oferty).

  • Antonio

   Nie ma limitu. Gdy już przeniesiesz numer to włącz sobie usługę „skarbonka” oraz „rok ważności konta”. Po pewnym czasie można uciułać na darmowe doładowanie.
   Rzuć też okiem na mój post ze screenami powyżej.
   Warto włączyć usługę cykliczną.

   I do autora: @Adrian Celej, piszesz na końcu: Smutne jest to, że abonenci przenoszący numer są traktowani o wiele lepiej, niż klienci z kilkuletnim stażem u tego operatora.

   Jestem w Orange od 2 lat i od początku mam włączoną tą ofertę z opcją cyklicznego odnawiania. Jak się okazuje, mnie, jako stałemu klientowi, również cena została obniżona, więc jestem raczej traktowany jak nowy klient. Stwierdzam to po SMSach i stanie konta 🙂

   https://uploads.disquscdn.com/images/17f83e522ad820216419df9a0668fa42e3d4d724c04c2332b22d8baf5f1e9c55.png

   • Gryfolud

    dzięki kolego za dokładne wyjaśnienie 🙂

   • Gryfolud

    Jeszcze jedno kolego orientujesz się czy oprócz skarbonki działałaby usługa dodatkowa: „Masz za staż” bo pamiętam jak kiedyś byłem w Orange Go to to miałem 😉

    • Antonio

     Przeglądam właśnie swoje konto i wypiszę Ci wszystkie usługi jakie mam uruchomione:

     Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich i pakiet internetu
     25,00 zł/mc – to jest usługa główna którą mam włączoną w opcji cyklicznej

     Masz za staż – 0zł – czyli to co Cię interesuje 🙂
     „Teraz w Orange dajemy lojalnym klientom – takim jak Ty, nawet 30% więcej za regularne doładowania. Wystarczy, że przynajmniej raz na 25 dni doładujesz swoje konto za 25zł (lub więcej). Dzięki usłudze możesz otrzymać dodatkowe środki do wykorzystania w Orange (na rozmowy, SMS, MMS i transfer danych). Wysokość bonusu zależy od twojego stażu w sieci: przez pierwszy rok dostajesz – 10% więcej, przez drugi – 20% więcej, przez trzeci i każdy następny – 30% więcej.”

     Skarbonka – Bezpłatny

     Roaming – domyślnie włączony

     Konto ważne rok – 3,00 zł

     Ktoś dzwonił – SMS z info o próbie połączenia gdybyś miał zajęte (domyślnie włączone)

     No i oprócz tego mam włączone blokady numerów specjalnych (rozmowy, smsy, mmsy).

     • Gryfolud

      Kurde się napisałeś aż mi głupio, ale dzięki, wychodzi na to, że: masz za staż to nic nie dostajesz jeśli dobrze rozumiem, ale ciekawi mnie ten konto ważne rok, Ty za to płacisz 3zł jakos rocznie czy za aktywacje to ci zeżarło? 😉

     • Antonio

      Usługa masz za staż u mnie działa mimo, że ładuję konto co 31 dni.
      Dostaję 10% od kwoty doładowania czyli 3zł na konto promocyjne a to oznacza, że te środki są do wykorzystania jedynie wewnątrz sieci. Jako że mam no limit to jest to taki pic na wodę, no chyba że jedynie na MMSy mogę to wykorzystać bo ich w pakiecie nie ma i są dodatkowo płatne, ale ja z MMS nie korzystam.

      Z tego co pamiętam, aktywacja rocznej ważności konta, za pierwszym razem jest darmowa, choć mogę się mylić.
      Koszt tej usługi to 3zł rocznie, więc można powiedzieć, że to nie jest żaden koszt 🙂
      Co więcej, po roku dzwoniłem na BOK żeby o coś dopytać, bo mi się rozjechały dni doładowania z ważnością ludu i konsultantka włączyła mi to za free a dni wyrównała 🙂
      Zauważyłem, że oni są tam bardzo elastyczni jeśli o takie rzeczy chodzi. Często zdarzają im się jakieś błędy w systemie ale BOK jest miły i pomocny a wszelkie wyrównania (jeśli konieczne) robią na Twoją korzyść.

      Pamiętaj że usługa no limit jest ważna nie miesiąc a 31 dni i rób doładowanie zawsze 31go dnia.

     • Gryfolud

      Ale super pomocny jesteś, to teraz ostatnie pytanie i już cie nie mam zamiaru męczyć, mianowicie chodzi mi o konto promocyjne, bo kasa ze skarbonki tam ląduje i jak ma się uzbierane 5 zł to można je przelać w aplikacji na konto główne, a te pieniądze z usługi dodatkowej „masz za staż” się nie da przelać czy trafiają na jeszcze inne konto promocyjne?

     • Antonio

      O ile się nie mylę, to kasa w skarbonce nie znajduje się ani na koncie głównym ani promocyjnym. Dopiero podczas przelewania środków ze skarbonki wybierasz na które konto ma ona trafić.

      Pieniądze z usługi „masz za staż” są nie do ruszenia i można je wykorzystać tylko na usługi wewnątrz sieci, czyli rozmowy, smsy i MMSy do Orange.
      Środki tam zgromadzone są ważne, o ile dobrze pamiętam, przez 25 dni. W praktyce zawsze mi one przepadają bo nie korzystam z MMSów a całą resztę mam nielimitowaną na koncie głównym.
      Jeśli natomiast Ty wysyłasz MMSy i masz kontakty w Orange, to będziesz mógł je spokojnie zagospodarować, choć to raptem 3zł w pierwszym roku.

      Uzupełniając jeszcze ostatnie zdanie we wcześniejszej wypowiedzi – pisałem żebyś robił doładowanie zawsze ostatniego dnia ponieważ dostajemy dwie paczki danych. Jedna paczka jest za doładowanie i dostajesz ją w dniu doładowania a druga jest przyznawana razem z aktywacją usługi.
      Po bodajże 20 dniach, system Orange wysyła SMSa, żebyś doładował w ciągu 5 kolejnych dni konto kwotą 25zł lub więcej. Dostaniesz wtedy 20% od wartości doładowania, ale środki te będą do wykorzystania wyłącznie w sieci Orange.
      Dlatego ja olewam te SMSy ponieważ i tak tych środków nie wykorzystuję natomiast rozjeżdżają mi się daty ważności pakietów internetu które dostaję. Tutaj duży plus dla konsultantów z BOK, ponieważ mają oni możliwość wyrównania tych dat.

      Opowiem Ci jeszcze o jednym. Dawniej dawałem się złapać na te doładowania co 25 dni i mi się wszystko rozjeżdżało. Natomiast w przeddzień zakończenia usługi, system wysyła powiadomienie, że jutro nastąpi próba odnowienia pakietu (o ile aktywujesz usługę z cyklicznym odnawianiem).
      Początkowo bałem się, że zgodnie z regulaminem, doładowanie konta może trwać do 24h, dlatego wolałem doładowywać konto dzień wcześniej. Jednak któregoś razu zadzwoniłem na BOK i konsultant wyjaśnił mi, że system przez 3 kolejne dni próbuje aktywować pakiet i sprawdza czy na koncie masz już pieniądze. Dlatego jeśli spóźnisz się z doładowaniem o ten dzień czy dwa to i tak możesz być spokojny o ciągłość usługi i bonusy które z tego tytułu przysługują.

      Bonus: czasami występuje potrzeba skontaktowania się z BOKiem żeby się czegoś dowiedzieć lub coś wyjaśnić. Takie połączenie można zainicjować z aplikacji Orange i jest ono wówczas darmowe a Ty wtedy dzwonisz jako zweryfikowany użytkownik i nie musisz podawać żadnych haseł, PINów czy PUKów, jak to w ofertach na kartę bywa 🙂

      Reasumując: ogólnie usługa jest świetna z uwagi na przystępną cenę i baaaaaaaaaardzo dużą ilość bonusów oraz internetu.
      W połączeniu z dodatkowymi, darmowymi usługami, ta oferta nie ma sobie równych. Owszem, może i są konkurencyjne oferty jakichś wirtualnych operatorów, ale po pierwsze nie dają takiej paczki neta, a po drugie są to operatorzy wirtualni co znaczy, że muszą korzystać z zapożyczonej infrastruktury i niestety często działają we współpracy z fioletowym operatorem, na roamingu, gdzie prędkość neta jest żałosna.
      Jeśli mieszkasz w miejscu gdzie Orange ma dobry zasięg, to będziesz mega zadowolony.
      Co prawda Orange ma często awarie, jednak ta oferta mi je rekompensuje w 100%. A same awarie jakoś szczególnie nie są uciążliwe i dowiaduję się o nich przypadkiem robiąc speedtest. Wówczas prędkość neta drastycznie spada do prędkości które fioletowi oferują w standardzie 😀 Czyli prędkość wystarczająca do swobodnego korzystania z neta.
      Jeszcze nie miałem sytuacji w której nie mógłbym dzwonić czy pisać SMSów, ale z tego co czytam w necie to ludziom się czasem zdarzało.
      Jeśli sam nie spróbujesz to się nie przekonasz 🙂

      Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało. W wolnej chwili odpiszę. Teraz przed świętami po prostu mniej bywam przy komputerze 🙂

     • Gryfolud

      Nie wiem czemu twoja odpowiedź tutaj się nie pojawiła tylko w mailu ją mam, ale odpowiem tutaj, że bardzo, ale to bardzo wielkie dzięki za pomoc, naprawdę dużo mi wyjaśniłeś i pomogłeś, dodam tylko, że sam mieszkam niedaleko BTS i mam zasięg wszystkich operatorów na LTE+ advanced czy jak kto tam nazywa nawet wewnątrz budynków, i na Playa też nie narzekam bo mam go po np 60 mega pobierania (mam kartę Virgin Mobile i taryfę freemium) jak i Orange podobnie i T-mobile też bo kolega ma u nich abonament więc sprawdziłem każdą sieć, a akurat na Plusa (mam a2mobile to mój główny numer) który ma problem ze swoimi nadajnikami jeśli chodzi o internet chociaż jest LTE advanced i 4 kreski na 5 możliwych to parametry żałosne, a prędkość to czasami program myśli, że jest coś nie tak bo pobieranie np 0,03 a wysyłanie 0,00 i program myśli, że nie ma połączenia. A i taka przestroga dla ciebie bo to co pisze na Google Play w aplikacji Mój Orange jest, że od wersji 4.1 połączenie z BOK jest płatne zgodnie z cennikiem czyli 29 gr za minute więc lepiej do nich maile teraz pisać, jeszcze raz wielkie dzięki 🙂

     • Antonio

      Moja odpowiedź została zakwalifikowana przez algorytm disqsa jako spam, choć nie rozumiem dlaczego.
      Tak czy inaczej wiadomość do Ciebie dotarła 🙂
      Marudziłem na Play ponieważ byłem ich klientem jakieś 4 lata i w mojej okolicy jak i miejscach w których bywałem zasięg był jednak kiepski. Ale faktycznie, to jest sprawa indywidualna i tak trzeba do tego podchodzić.
      Nie zmienia to faktu, że mają oni niewiele nadajników własnych, dlatego podczas przemieszczania się po mieście bywało różnie.
      Ale żeby nie marudzić za bardzo, przyznam, że ich aplikacja na Androida jest najlepszą jaką widziałem. Super czytelna, prosta i intuicyjna w której znajduje się wszystko co potrzebne. Jest całkowitym przeciwieństwem do apki Orange która jest kompletnie niedorobiona a informacje w niej zawarte odświeżają się nieraz po kilku godzinach lub dłużej. Zawiera kilka podstawowych informacji na krzyż i to wszystko.
      Na szczęście nie zaglądam do niej zbyt często bo przy ofercie bez limitu nie mam takiej potrzeby 🙂
      Dzięki wielkie za informację dotyczącą połączeń z BOK. Już do nich nie zadzwonię 😀

      Wesołych Świąt 🙂

     • Gryfolud

      To prawda niech każdy będzie tam gdzie mu odpowiada, a zasięg internetu Play jest około 12% mniejszy niż pozostałych operatorów (można nawet to wywnioskować po poglądowej mapce zasięgu na ich stronie i porównać z innymi operatorami) kiedyś znalazłem takie badanie przez UKE (jeśli się nie mylę, że było to UKE) zrobione, że sprawdzali zasięg w pociągach i najbardziej obleganych drogach krajowych i jak często zasięg ginął, to jeśli chodzi o rozmowy Play wypadał najlepiej dzięki zasięgu 4 sieci i bardzo rzadko zrywało zasięg, ale jeśli chodziło o internet to tak jak pisałem widać ile około rzadziej go było niż u innych. Dzięki jeszcze raz za wszystko 🙂
      I wzajemnie Wesołych Świąt 🙂

 • 72128grzesiek .

  Ciekawe co na to Play ?

  • Green Dragon

   Ja z play przeniosłem się, nic nie robili z pakietami, duży plus że zasięg maja dobry. Głupi myślałem że przeniesienie do plusa coś pomoże, tylko pogorszyło to najgorsza sieć jak temobile, tylko problem ponad to z zasięgiem, a pakiety tragedia okradają klienta, 20 dni ważność konta na kartę, za 25zl i do tego trzeba płacić 5 zl co miesiąc za przedłużenie konta inaczej jest ważne wyżej wymieniłem, to co oferują w plusie ta siec powinna umrzeć śmiercią naturalną! Poszedłem do orange, fajne pakiety co ważne zasięg.

   • mindla

    Plus to tragiczna sieć. Zobacz jak liczą ważność konta nie do północy jak inni tylko co do sekundy od momentu doładowania. Obciach na całego.

    • Patryk7588

     Rok Ważności Konta można włączyć za 0zł a ty liczysz jakieś minuty. 😉

     • A ty co przedstawiciel z plusa czy co? Plus to szajs i jak napisał ktos wyżej, powinien umrzeć śmiercią naturalną, bo to co odjaniepawlają to się w głowie nie mieści.

     • Patryk7588

      Dasz radę napisać to po polsku?

     • Green Dragon

      Chodziło mu o to co odwaliła siec plus marki polkomtel sp zo.o., ja bym nie wiedział, że ta firma jest zadłużona po uszy w długach. Niestety zasięgu nie ma w plusie a mieszkam jednym najwiekszych miast polsce, gdzie ludzi jest 4 miliony. Nowy właściciel powinnien uważać jak bedzie kupował plusa dłużnika! Idąc dalej doświadczeniem z plusa, to co napisałeś o plushu nawet infolinia nie dziala sprawnie, jak udało mi sie dodzwonić zostałem zlekceważyć żony, przez pracownice siedzące na słuchawce. Drugą sprawa jesteście jak temobile, zmieniacie pakiety i regulamin co miesiąc.

     • Patryk7588

      Kolejny analfabeta.

     • Green Dragon

      Kolejny debil, któremu płacą by okłamywać ludzi. Gdybyś znał synonim analfabeta, nie obrażał byś ludzi. Złodziej może się tylko w taki sposób afiszować pod stołem brędzlując ołówkiem. Miłego dnia w kołchozie. Kim przystajesz tym się stajesz.

     • Patryk7588

      Ja nikogo debilem nie nazwałem.
      https://sjp.pl/analfabeta

     • Karol Kabzinski

      Potwierdzam wszystko co napisali przedmówcy, Plus to najgorsza sieć na rynku, zasięg tragedia, obsługa do bani i jakość usług poniżej krytyki, niezmiernie się cieszę że umowa kończy się w styczniu.

     • ElektronicznyFan

      W Polsce niema 4 milionowego miasta! Chyba, że chodzi Ci o jakąś aglomeracje. Ale nawet te chyba tyle nie mają.

     • mindla

      W Polsce nie ma nawet miasto 2 milionowego. Ale cóż nie każdy był orłem czy nawet średniakiem z geografii. Byli i tacy co nie mają pojęcia o rzeczy i jakos zakończyli edukację.

   • Patryk7588

    W Plusie można włączyć Rok Ważności Konta za 0zł po doładowaniu za minimum 5zł.
    Pakiet Pełny No Limit i to taki z MMS + Socjal Media + 10GB można mieć za 20zł w Nowym Plushu.x