Tanie (a częściowo nawet darmowe) Allegro Smart nie będzie już atrakcyjnym benefitem dla studentów. Czołowy portal aukcyjny poinformował na stronie Allegro, że 5 września 2024 r. zrezygnuje z uwielbianej promocji, znacząco obniżającej koszty jednej z podstawowych usług w cyfrowej Polsce. Wyjaśniamy więc, na czym polega oraz jak do tego czasu możecie z niej jeszcze skorzystać.
Allegro Smart dla studentów – Spis treści
Jak działa Allegro Smart Student?
Allegro Smart Student jest usługą, która przynosiła dwa benefity klientom. Po pierwsze, przez 6 miesięcy mogli oni korzystać z bezpłatnych dostaw. Po drugie, pakiet na rok dało się wykupić taniej, bo za 49,90 złotych.
A warto, bo aktywna usługa pozwala na darmowe dostawy do paczkomatu lub punktu odbioru przy zakupach powyżej 45 złotych od jednego sprzedawcy. Jeśli wolimy dostawę kurierem do domu, minimalna kwota zakupu to 65 złotych. Przez lata można zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące złotych, gdy korzystamy z portalu aukcyjnego intensywnie.
To jednak się zmienia, a tak oto firma podsumowała nadchodzące modyfikacje:
Fragment wpisu na stronie pomocy Allegro
- Jeśli obecnie nie korzystasz z Smart! Student – możesz dołączyć do usługi jeszcze do 4 września. Od 5 września 2024 nie będziesz mieć już takiej możliwości. Dotyczy to zarówno płatnej, jak i bezpłatnej wersji usługi.
- Jeśli obecnie korzystasz z darmowej wersji Smart! Student – po zakończeniu darmowego 6-miesięcznego okresu możesz wykupić usługę na rok za 49,90 zł.
- Jeśli obecnie korzystasz z płatnej wersji Smart! Student – po zakończeniu obecnej subskrypcji możesz wykupić usługę na kolejny rok za 49,90 zł.
Najgorzej więc mają osoby, które nie zdążą do 5 września 2024 r. zakupić subskrypcji. Ot, taki ciekawy sposób na maksymalizację liczby studentów uczestniczących w programie. Sprawdźmy więc, jak do niego jeszcze dołączyć, póki pozostaje taka możliwość.
Dołączamy do Allegro Smart dla studentów
Przede wszystkim, nie ma oszukiwania. Allegro weryfikuje nasz status, dlatego przy procesie rejestracji, należy podać nazwę uczelni, w której studiujemy.
Dopiero gdy wybierzemy nazwę, należy podać adres e-mail w domenie uczelni. Jeśli takiego nie mamy, alternatywą jest wysłanie zdjęcia legitymacji studenckiej, które potwierdzi nasz obecny status. Krótko mówiąc, nie ma żadnej ścieżki ucieczki przed tym wymaganiem. Zaznaczamy wszystkie zgody i wysyłamy zgłoszenie do programu z tańszą usługą.
Uwielbiasz zakupy online i korzystasz z aplikacji zakupowych? Podziel się tym z nami, wypełniając ankietę. Dziękujemy!
Źródło: oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Czajnikolandia / Shutterstock
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.