WeTransfer to chyba najpopularniejsza usługa, która pozwala na wysyłanie dużych plików. Załączniki w usługach pocztowych są mocno ograniczone, a nie każdy ma dostęp do chmury czy serwerów, gdzie może zostawiać pliki.
W takich sytuacjach WeTransfer przychodził z pomocą, a teraz odbierane pliki będzie można ściągnąć przez dłuższy czas.
Spis treści
WeTransfer wydłuża czas na pobranie do 30 dni
Każdy, kto korzystał z usługi do przesyłania plików, zapewne dobrze zna komunikat o wygaśnięciu linku. Wysyłanie plików z wykorzystaniem WeTransfera, a przynajmniej jego darmowej wersji, ma bowiem swoje ograniczenia.
Mowa nie tylko o limicie do 2 GB, ale także o czasie, który odbiorca ma na ściągnięcie danych z serwerów. Do tej pory ten wynosił maksymalnie 7 dni przy darmowych kontach, jednak firma postanowiła go wydłużyć ponad czterokrotnie. Choć nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.
Od teraz otrzymany transfer możemy przechowywać przez 30 dni, ale tylko w aplikacji mobilnej WeTransfer. To zasługa nowej funkcji Save for later, czyli zapisz na później. Dzięki niej, po otrzymaniu linku do plików, nie musimy ich ściągać już w ciągu tygodnia.
Wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej, gdzie można wydłużyć ważność linku do 30 dni. Tym samym mamy znacznie więcej czasu na to, by pobrać otrzymane pliki. Dotyczy to darmowych kont, a warunkiem koniecznym, by skorzystać z możliwości przedłużenia, jest posiadanie aplikacji mobilnej. Wysyłając pliki po prostu przez przeglądarkę, dalej do wyboru mamy opcję, by link wygasał po 3 lub 7 dniach.
Zachęta do korzystania z aplikacji
Z jednej strony to miło, że firma zdecydowała się na wydłużenie czasu ważności linków, ale z drugiej poniekąd wymuszenie na użytkownikach, by ci korzystali z aplikacji mobilnej i zakładali tam konta. To oczywiście pomocne dla firmy, która zwiększając liczbę użytkowników, będzie miała się czym pochwalić. Nie każdy jednak ma ochotę na to, by zakładać kolejne konto i instalować aplikację. Plusem jest to, że aplikacja działa w zasadzie na każdym telefonie, nawet tym do 500 zł.
Warto też przypomnieć, że można skorzystać z płatnej wersji usługi. Dostępne są dwa plany: Pro oraz Premium. W obu przypadkach mamy nieograniczony czas przechowywania plików i znacznie zwiększoną przestrzeń do ich przechowywania. Darmowa wersja pozwala na przechowywanie do 20 GB danych, a Pro do 1 TB na osobę (Premium bez ograniczeń). Za Pro trzeba zapłacić 10 euro miesięcznie (około 42 zł), a za Premium 19 euro miesięcznie (około 81 zł).
Źródło: informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: VicVa / Shutterstock
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.