Test podstawki Baseus UltraStable Pro, na której stoi otwarty laptop, na tle ceglanej ściany.
LINKI AFILIACYJNE

Sprawdzam, czy warto kupić rozbudowaną podstawkę do laptopa od Baseusa

7 minut czytania
Komentarze

Zaczynamy test Baseus UltraStable Pro, a więc podstawki do laptopa, która teoretycznie nie powinna po kilku dniach, maksymalnie tygodniach wylądować w kącie. Przez ostatnie lata sprawdziłem wiele tego typu akcesoriów i wszystkie prędzej czy później kończyły w podobny sposób.

Jednak możliwości i propozycja Baseusa idą w nieco innym kierunku, aniżeli tylko postawienie komputera pod kątem i teoretycznie poprawa jego chłodzenia. Dlatego serdecznie zapraszam was do zapoznania się z naszą recenzją modelu UltraStable Pro i poznania opinii na temat tego sprzętu.

Zalety

  • bardzo dobre wykonanie
  • ogromne możliwości regulacji
  • stabilność całej konstrukcji

Wady

  • otwory wentylacyjne mogą okazać się ograniczeniem w parze z niektórymi laptopami
  • dosyć ciężka praca zawiasów

Test Baseus UltraStable Pro – krótka opinia

Podstawka pod laptopy Baseus UltraStable Pro pozwala w bardzo szerokim zakresie regulować ułożenie laptopa, co jest nieocenione w pracy biurowej, szczególnie z wieloma monitorami. W ten sposób doceniamy nie tylko dobre wykonanie, ale ogólną ergonomię i użyteczność akcesorium. Niemniej pamiętajmy, że jest to produkt skierowany głównie do biurowych zastosowań.

8,3/10
Ocena

Baseus UltraStable Pro

  • Jakość wykonania 8
  • Ergonomia pracy 8
  • Stosunek możliwości do ceny 9

Specyfikacja techniczna i cena Baseus UltraStable Pro

Podstawkę Baseus UltraStable Pro otrzymujemy w kartonie, w którym cały sprzęt jest całkiem dobrze opakowany, co by nie wydarzyło się nic złego w trakcie transportu. Naturalnie całość jest już złożona, gotowa do działania po wyjęciu z pudełka. Siłą rzeczy nie oczekujmy dodatkowych akcesoriów w zestawie.

Cena Baseus UltraStable Pro wynosi w chwili publikacji tego materiału 189 złotych, więc jest to rozsądna propozycja w kontekście możliwości i wykonania podstawki. Oczywiście na rynku znajdziemy dużo tańszych propozycji, które wyposażone są w dodatkowe wentylatory i oświetlenie RGB. Tylko to wszystko odnosi się głównie do gustu, więc spójrzmy po prostu na krótką specyfikację testowanej podstawki:

wykonaniealuminium
silikonowe podkładki antypoślizgowe
dostępne systemy regulacjinachylenia (180 stopni)
obrotowa (360 stopni)
wysokości (do 31 cm)
udźwigdo 8 kg
wymiary dolnej podstawy197×197 mm
wymiary górnej podstawy225×260 mm
waga1 kg

Budowa i jakość wykonania Baseus UltraStable Pro

Testowana podstawka pod laptopa Baseus UltraStable Pro sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie za sprawą swojego aluminiowego wykonania. Jest to też ciężki produkt, co poprawia jego stabilność i ewidentnie wyróżnia na tle dużo tańszych, plastikowych odpowiedników. Właśnie takie wrażenie bezpieczeństwa użytkowania towarzyszy nam cały czas, co jest jednym z kluczowych czynników w tego typu produktach.

Oprócz aluminium pojawiają się gumowe paski, a właściwie silikonowe, które otrzymały kilka zadań. Przede wszystkim mają utrzymywać samą podstawkę w zadanym miejscu. Dodatkowo chronią wysięgniki przed obijaniem, a na końcu trzymają w ryzach samego laptopa i także dbają o to, aby ten się nie rysował o aluminium.

Możliwości regulacji to kolejna zaleta Baseus UltraStable Pro. Po pierwsze mamy do czynienia z obracaną podstawą, która kręci się dookoła siebie (360 stopni), bez żadnych blokad, a jedynie z charakterystycznymi kliknięciami co stopień. Kolejny punkt to sam wysięgnik, który pozwala regulować wysokość, na której chcemy umieścić laptopa.

Ostatnim sposobem poruszania akcesorium jest sama płyta na komputer, którą możemy pochylać tak, aby odpowiednio dostosować kąt ułożenia sprzętu i jego ekranu. Nie ma problemu, aby ustawić laptopa pionowo na podstawce Baseusa. Warto jednak podkreślić, że tutaj rolę będzie odgrywała też sama konstrukcja komputera.

Wrażenia z użytkowania Baseus UltraStable Pro

Test podstawki Baseus UltraStable Pro z laptopem na drewnianym blacie.
Fot. Łukasz Pająk / Android.com.pl

Przeznaczenie Baseus UltraStable Pro jest bardzo uniwersalne. Producent tak naprawdę nie ogranicza swojej podstawki do konkretnego typu laptopów, choć wiadomo, że najlepiej sprawdzi się ona w połączeniu ze sprzętem biurowym.

Mowa w ten sposób o komputerach, które w dużej mierze wykorzystują pasywne chłodzenie. Co prawda testowana podstawka dostała otwory wentylacyjne, ale są one dosyć wąskie i siłą rzeczy nie będą kompatybilne ze wszystkimi laptopami.

Do tego trzeba zwrócić uwagę na to, czy nóżki komputera faktycznie zostaną ustawione na podstawie, czy też poza nią. Wtedy cała dolna część obudowy laptopa dotyka aluminium, które oczywiście rozprowadza ciepło, ale jednak potrafi zaburzyć system chłodzenia.

Oczywiście zwracam na to uwagę z czysto recenzenckiego obowiązku, bo w praktyce, jeśli faktycznie skupimy się na pracy biurowej, to nie pojawią się żadne problemy z przegrzewaniem. Z kolei sprzęt gamingowy często wyposażany jest w nóżki rozciągnięte na całą szerokość sprzętu, co eliminuje wszelkie potencjalne niedogodności.

Możemy postawić małe laptopy…

Skoro sprzęt biurowy, to zacząłem testy od postawienia małego i już powoli leciwego, 14-calowego MacBooka. Aluminium z aluminium zgrywa się bardzo dobrze i w tym wypadku doceniłem przede wszystkim regulację na wysokość podstawki Baseusa. Bez problemu mogłem dostosować ustawienie ekranu laptopa do innych monitorów, za co dziękuje mój kark.

Jedynie trzeba pamiętać, że stabilność recenzowanego sprzętu wymaga, aby wszelkie zawiasy pracowały ciężko. Dlatego nawet drobne regulacje wymagają sporo siły i najczęściej zdjęcia laptopa z podstawki, aby wprawić w ruch oba ramiona. Stety lub nie, ale nie zauważyłem, aby z czasem coś w tej materii się zmieniało.

Z jednej strony to dobrze, bo nie mamy obaw o nadmierne zużycie, ale z drugiej istnieją rozwiązania, które pozwalają na precyzyjną, stopniową regulację bez konieczności mocowania się z akcesorium.

… oraz te nieco większe

W takim razie przejdźmy do większego laptopa, czyli 16-calowego Acera, który także pewnie spoczął na testowanej Baseusa. Tylko to jest właśnie przykład, kiedy nóżki komputera wystawały poza podstawę UltraStable Pro, a część systemu wentylacji została zasłonięta. Oczywiście nie pojawiły się żadne problemy z wydajnością w trakcie pracy biurowej, czy też nadmierny hałas z wentylatorów.

Patrząc na wymiary podstawki, nie powinniśmy martwić się też o stawianie na niej 17-calowych laptopów gamingowych. Zapowiadany udźwig do 8 kg jest obiecujący, a sama konstrukcja w pełni stabilna. Tylko miejmy z tyłu głowy aspekt chłodzenia, który nie musi być istotnym problemem, ale sam proces może zostać zaburzony.

Test Baseus UltraStable Pro. Podsumowanie i nasza opinia

Ostatecznie uważam, że Baseus UltraStable Pro to naprawdę dobra propozycja dla osób, które szukają podstawki pod laptopa do celów biurowych. Szeroka w możliwościach i zakresie regulacja pozwala bardzo precyzyjnie dostosować ułożenie ekranu tak, aby komfort pracy stał na wysokim poziomie. Do tego samo wykonanie i design są bardzo uniwersalne, co doskonale uzupełnia rozsądna cena.

Celowo wcześniej zaznaczyłem, że z testu Baseus UltraStable Pro jednoznacznie wynika, iż jest to podstawka do zastosowań biurowych. Czy w gamingu jakkolwiek się sprawdzi? Potencjalnie tak, choć pewnie z gwiazdką, która idzie w kierunku sposobu rozprowadzania ciepła i wymiany powietrza.

Zdj. otwierające: Łukasz Pająk / Android.com.pl

Produkt na okres testów został udostępniony przez firmę Baseus. Dostawca nie miał wpływu na treść materiału – prezentowana opinia jest niezależnym i subiektywnym poglądem autora tekstu. Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw