Światłowód Orange charakteryzujący się prędkością do 8 Gb/s jest dostępny w 9 miastach. Do Warszawy i Krakowa dołączyły kolejne miejscowości. Sprawdźcie, czy tam, gdzie mieszkacie, można korzystać już z tak szybkiego internetu.
Spis treści
Światłowód Orange do 8 Gb/s
Wiosną światłowód Orange do 8 Gb/s pojawił się w Warszawie i Krakowie. Możliwość skorzystania z tej oferty dostało ok. 830 tysięcy gospodarstw domowych. Teraz omawiany internet dotarł również do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. Z wyliczeń Orange wynika, że usługa dociera do blisko 1,6 mln gospodarstw domowych.
Łącznie w zasięgu Orange światłowodu jest 8,5 mln gospodarstw domowych w Polsce. W zależności od konkretnej lokalizacji maksymalne możliwe do osiągnięcia prędkości internetu mogą się różnić (wynoszą do 300 Mb/s, 600 Mb/s, 1 Gb/s, 2 Gb/s na wszystkich urządzeniach w domu lub 8 Gb/s).
Cena światłowodu z prędkością do 8 Gb/s to 160 zł miesięcznie. Zaoszczędzić można, wybierając jeden z pakietów usług łączonych.
Jak sprawdzić, jaki internet jest dostępny w mojej lokalizacji?
Jeśli interesuje nas internet od konkretnego operatora, możemy wejść na jego stronę internetową i sprawdzić w udostępnionej wyszukiwarce, czy pod naszym adresem świadczy on takie usługi.
W sytuacji, w której chcemy najpierw ogólnie zorientować się, jakie firmy mogą zaoferować nam dostęp do internetu stacjonarnego, możemy wejść na stronę internet.gov.pl. Jest tam mapa umożliwiająca sprawdzenie, którzy operatorzy (oraz w jakiej technologii) zapewniają dostęp do internetu pod konkretnym adresem.
Przed wyborem usług konkretnego operatora zajrzyjcie do naszego rankingu światłowodów oraz zestawienia najlepszych ofert internetu mobilnego.
Źródło: Orange / informacja prasowa, opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: asharkyu / Shutterstock
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.