Smartfon wyświetlający dane pogodowe dla Lidzbarka Warmińskiego na tle trawy.
LINKI AFILIACYJNE

Wycieka aplikacja Google Pogoda. Sprawdzisz ją na każdym smartfonie z Androidem 14

3 minuty czytania
Komentarze

W ostatnich dniach świat technologii obiegła wieść o aplikacji Google Pogoda. Oprogramowanie we wczesnej wersji właśnie wyciekło i każdy może zainstalować apkę na własnym urządzeniu. Jakimi funkcjami cechuje się narzędzie giganta z Mountain View?

Co potrafi aplikacja Google Pogoda?

Ekran telefonu z prognozą pogody na 10 dni dla Lidzbarka Warmińskiego na tle zielonych krzewów.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Jakiś czas temu pisaliśmy o wyglądzie aplikacji i jej podstawowych funkcjach. Dzięki wyciekowi pliku sprawdziłem oprogramowanie na testowanym Samsungu Galaxy Z Flip6.

Narzędzie wyróżnia się nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem. Ikona aplikacji to stylizowane słońce i chmura na niebieskim tle. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji ma dostęp do szczegółowych prognoz pogody w czasie rzeczywistym, zarówno dla bieżącej lokalizacji, jak i zapisanych miejsc.

Interfejs jest zorganizowany w okienka z informacjami, które można dowolnie przemieszczać. To pozwala na personalizację widoku. Wśród dostępnych funkcji znajdziemy m.in. prognozę godzinową i dziesięciodniową, wskaźnik UV, oraz ciśnienie atmosferyczne. Apka wygląda świetnie, natomiast w testowej wersji można jedynie przejść do ustawień, a także do prognozy 10-dniowej. Pozostałe elementy interfejsu są nieaktywne.

Tweet autorstwa Dylana Roussela o nadchodzących funkcjach w aplikacji Pixel Weather, takich jak AI Weather Summaries i mapa pogodowa.
Fot. evowizz, X / zrzut ekranu

Jak podaje redakcja 9to5google, producent ma pracować nad mapą pogody. Użytkownik portalu X, Eylan Roussel informuje, że aplikacja ma też zaoferować podsumowanie pogody AI. Nazwa brzmi tajemniczo, ale spersonalizowane raporty pogodowe faktycznie mogą być użyteczną funkcją.

Jak sprawdzić aplikację?

Smartfon na trawie z aplikacją pogodową wyświetlającą informacje pogodowe dla Lidzbark Warmiński, w tym wiatr, indeks UV, widoczność, wilgotność, ciśnienie i czas wschodu oraz zachodu słońca; w tle żółte kwiaty.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Aplikacja Google Pogoda trafiła do bazy serwisu APK Mirror. Aby przetestować oprogramowanie, wystarczy pobrać plik .apk i go zainstalować. Instalacja możliwa jest na urządzeniach z Androidem 14. Nie jest to oficjalna dystrybucja, a aplikacja jest w fazie testowej, więc nie zachęcamy do instalowania narzędzia. Według plotek apka zadebiutuje na nadchodzących smartfonach Google Pixel 9.

Najlepsze aplikacje pogody

Jeśli nie chcesz czekać na w pełni funkcjonalną aplikację Google Pogoda, warto zdecydować się na popularne i rozbudowane narzędzia do sprawdzania pogody.

Ekran telefonu z aplikacją pogodową pokazującą prognozę dzienną: 8/12, wtorek, temperatura 3°C, odczuwalna 2°C, mgła, 0% opadów.
Fot. AccuWeather / materiały prasowe

W rankingach często pojawia się narzędzie AccuWeather. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej zaufanych aplikacji pogodowych. Oferuje dokładne prognozy pogody, mapy radarowe, ostrzeżenia o trudnych warunkach pogodowych oraz informacje o jakości powietrza. Aplikacja wyróżnia się funkcją „MinuteCast”, która dostarcza minutowych prognoz opadów na najbliższe dwie godziny.

Aplikacja pogodowa na smartfonie wyświetlająca radar pogodowy z intensywną burzą w okolicy miejscowości Beatrice, Nebraska, z oznaczeniami wyładowań atmosferycznych.
Fot. Windy / materiały prasowe

Z kolei, jeśli szukasz oprogramowania typu radar burz, świetną alternatywą będzie apka Windy. Jest to zaawansowana aplikacja pogodowa, która oferuje szeroką gamę funkcji. Przede wszystkim wyróżnia się interaktywną mapą pogodową, która umożliwia śledzenie różnych parametrów meteorologicznych, takich jak opady, temperatura, ciśnienie czy prędkość wiatru.

Źródło: 9to5google, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

    Motyw