Karta SIM trzymana na palcu osoby, w tle rozmyta ramka karty. Ta osoba też może skorzystać z oferty Airalo.

Opinie o Airalo. Wyjaśniamy, czy to bezpieczne i czy warto zainstalować aplikację z kartami eSIM

3 minuty czytania
Komentarze

Airalo to usługa oferująca wirtualne karty eSIM w ok. 200 krajach, przez co nie musicie kupować kart lokalnych operatorów u celu waszej podróży. Jednakże jak z każdą nowością nabierającą na popularności, pojawia się mnóstwo obaw o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Dlatego też postanowiliśmy wyjaśnić parę wątpliwości, zerkając do opinii osób, które z tego serwisu już skorzystały.

Czy Airalo jest bezpieczne? Sprawdziłem opinie użytkowników

Rozwijana lista popularnych krajów w Airalo dla lokalnych kart eSIM z ikonami flag, obejmująca m.in. Turcję, Polskę, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Włochy, Japonię, Chiny, Hiszpanię.
Fot. Airalo / zrzut ekranu

Spojrzenie na opinie użytkowników Airalo wyłania zupełnie inne problemy niż te związane z bezpieczeństwem usługi. Nawet w ostatnich miesiącach pojawiają się głosy narzekające na konkurencyjność cen względem kart eSIM, które można odnaleźć w porównywarkach.

Powiedziałbym, że jeśli zależy ci na budżecie, ceny na Airalo nie są ostatnio tak konkurencyjne, jak wcześniej. Szybkie wyszukiwanie na Google to zweryfikuje.

użytkownik ePlayablez, wypowiedź na portalu Reddit

Aczkolwiek pojawiają się też pozytywne głosy. Tu akurat pojawia się przykład podróży ze Stanów Zjednoczonych do Indii, gdzie operator AT&T nie mógł zaproponować alternatywy w ramach swoich usług.

Zainstalowałam usłudze swojej nieco już starszej mamie, z powodu jej wycieczki do Indii. Zadziałało idealnie i wyszło taniej niż międzynarodowa oferta AT&T.

Użytkownik jcda13, wypowiedź na portalu Reddit

Niestety, sporo komentarzy wskazuje na to, że usługa jest świetna, dopóki działa. Ogrom osób narzeka na jakość konsultantów pomocy technicznej. Aczkolwiek tu warto pamiętać, że piszą o tym jedynie zirytowane osoby i nie możemy określić rzeczywistej skali, w jakiej występują problemy z usługami. Kiedy wszystko działa, rzadko idziemy się o tym chwalić w mediach społecznościowych, co nie?

Czy warto zainstalować Airalo? Tak, ale pod jednym warunkiem

Oferty Pilatus Mobile dla Szwajcarii w Airalo.
Pakiety kart eSIM różnią się liczbą dni ważności, dostępnym pakietem danych oraz – oczywiście – ceną. Fot. Airalo / materiały prasowe

Tutaj „sprzedam” wam jeszcze jedną ciekawą stronę, czyli eSIMDB.com. To bardzo często polecana przed Redditowców (czyli najbardziej rozgarniętą technologicznie grupę w sieci) porównywarka międzynarodowych kart eSIM. Wystarczy na otwartej stronie wybrać kraj i znaleźć interesującą nas ofertę. Niestety i tutaj widzimy również ceny w dolarach.

Szerokie opcje filtrowania pozwalają łatwo przebierać między dziesiątkami ofert różnych pośredników i operatorów. Fot. eSIMDB / zrzut ekranu

Airalo będzie więc świetnym rozwiązaniem, jeśli chcecie mieć jedną aplikację do prostego zdobywania kart eSIM na niemalże cały świat. Gdy jednak zależy wam na możliwie najlepszych cenach poza Unią Europejską, być może warto poświęcić dodatkową chwilę na porównywarce cen i znaleźć najkorzystniejszą ofertę. W końcu pośpiech jest złym doradcą, czyż nie?

Źródło: Reddit, Zdjęcie otwierające: Towfiqu ahamed barbhuiya / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw