Kolejna historia z cyklu „Polak potrafi”, edycja: fotowoltaika. Elektryk z Bolesławca został złapany przez policję, ponieważ budował magazyn energii elektrycznej pochodzącej z paneli fotowoltaicznych. Domorosłemu specjaliście niestety nie przyszło do głowy, żeby części zakupić, ponieważ, jak ustalili śledczy, wszystkie akumulatory były kradzione ze stacji bazowych sieci komórkowych. Kreatywnego elektryka czeka teraz nawet 10 lat korzystania z darmowego prądu w zakładzie karnym.
Polak samodzielnie budował magazyn energii – Spis treści
26 skradzionych akumulatorów o wartości 50 tys. zł
40-letni mieszkaniec Bolesławca, na co dzień elektryk, postanowił zrealizować ambitny projekt stworzenia domowego magazynu energii, który miałby przechowywać prąd wytwarzany przez panele fotowoltaiczne. Jego pomysł był jednak daleki od perfekcji. Elementy potrzebne do skonstruowania urządzenia postanowił pozyskać w sposób niezgodny z prawem, co opisuje Komenda Wojewódzka Policji (KWP) we Wrocławiu.
Mężczyzna dokonał trzech włamań do stacji BTS sieci komórkowych, skąd ukradł 26 akumulatorów. Wartość skradzionego mienia oszacowano na około 50 tys. złotych. Jak widać na poniższym zdjęciu, skradzione akumulatory mężczyzna wykorzystał do tworzenia magazynu, licząc na darmową energię elektryczną.
Polski elektryk w tarapatach
To nie koniec historii. Podczas przeszukania jego posesji, funkcjonariusze znaleźli również środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Zgromadzony materiał dowodowy wykazał, że mężczyzna nie tylko posiadał narkotyki i kradł akumulatory, ale również dokonywał niszczenia mienia. Trzy miesiące przed aresztowaniem włamał się do jednej z myjni samoobsługowych w Bolesławcu. Odciął tam 4 metry rury od odkurzacza, którą później przechowywał w swoim domu.
W związku z powyższymi czynami mężczyźnie postawiono zarzuty włamań, kradzieży oraz posiadania narkotyków. Mieszkaniec Bolesławca przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Jeśli masz już dość panujących upałów, pomóż nam poznać preferencje Polaków w zakresie radzenia sobie z nadmiarem gorącej pogody.
Źródło: KWP we Wrocławiu, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: PantherMediaSeller / Deositphotos / KWP we Wrocławiu / materiały
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.