Panel dyskusyjny na konferencji FinTech InsurTech, sześć osób siedzących na scenie, duży ekran w tle.
LOKOWANIE PRODUKTU: FINTECH DIGITAL CONGRESS

Kolejna edycja FinTech i InsureTech za nami. Oto, jakie tematy poruszano na wydarzeniu

3 minuty czytania
Komentarze

W połowie czerwca odbył się 15. FinTech & InsureTech Digital Congress, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w branży związanej z technologiami finansowymi oraz ubezpieczeniowymi. Branżowe wydarzenie przepełnione było merytorycznymi wystąpieniami oraz dyskusjami z ekspertami. Android.com.pl firmował kongres swoim patronem medialnym, a oto krótka relacja z tego, co się na nim działo.

Kolejna edycja FinTech i InsureTech za nami

Kobieta w różowym garniturze, trzymająca mikrofon, przemawia na konferencji FinTech InsurTech, stojąc przed przezroczystym mównicą na tle różowo-niebieskiego ekranu.
Fot. MMC Polska / materiały prasowe

15. FinTech & InsureTech Digital Congress podzielony został na dwa główne bloki tematyczne. Pierwszym z nich był „New Challenges & New Opportunities”, czyli po polsku nowe wyzwania oraz możliwości. Skupiono się w nim na zmianach zachodzących w embedded finance i insurance, które zyskują na znaczeniu w kontekście rozwoju technologii finansowych. Poruszano tam też zagadnienia związane z samą bankowością oraz tym, jakie systemy warto wdrażać, by lepiej docierać do klientów w różnych modelach biznesowych.

Nie zabrakło również rozmów o tym, jakie zmiany przechodzi insurtech oraz na jakie potrzeby klientów z różnych grup wiekowych należy zwracać uwagę. Pierwszą część zakończyła dyskusja na temat fintechizacji usług bankowych oraz transformacji form płatności, gdzie poruszono kwestie innowacyjnych usług cyfrowych oraz mogące pojawić się zagrożenia.

Zmienia się paradygmat branży. BigTechy przekształcają się w FinTechy. FinTechy zaczynają coraz bardziej wchodzić w sektor bankowy. BigTechy coraz pewniej wchodzą na teren, który wcześniej był dla nich nieznany. Pojawia się moment, w którym tradycyjni gracze ubezpieczeniowi i bankowi muszą w jasny i klarowny sposób zdefiniować strategię odpowiedzi na to zagrożenie. Kończy się czas bycia jednym z wielu. Zaczyna się czas podejścia spersonalizowanego, unikalnego, w którym trzeba się określić, jaką instytucją chcemy być.

Marcin Petrykowski, CEO & Senior Advisor Finance and Technology, informacja prasowa

Przemiany na horyzoncie

Mężczyzna w garniturze przemawia na scenie z mikrofonem, na ekranie za nim napis w języku polskim i uśmiechnięta emotikona.
Fot. MMC Polska / materiały prasowe

Kolejny z bloków tematycznych, czyli „Przemiany na horyzoncie”, dotyczył zmian zachodzących w sektorze ubezpieczeniowym, a w tym i sposobu weryfikacji tożsamości w przestrzeni wirtualnej. Nie mogło zabraknąć także tematów związanych ze sztuczną inteligencją oraz tym, jak ta może wspierać zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w transakcjach finansowych. Omawiano również to, jak mogą wyglądać przyszłe rozwiązania w obsłudze roszczeń z ubezpieczeń na życie, skupiając się na wykorzystaniu AI w obecnych procesach.

Podczas debaty eksperci omówili także wyzwania związane z ochroną danych, potrzebą nowych technologii w prewencji cyberataków oraz zmieniające się regulacje, takie jak: Data Act, DSA i AI Act. Poruszano również tematy wdrażania tokenów EMT, ich wartości, przyszłości rynku oraz technologicznych i regulacyjnych wyzwań związanych z emitowaniem takich tokenów. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne edycje wydarzenia i liczyć na to, że będą równie ciekawe, jak ta.

Źródło: informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: MMC Polska / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: FINTECH DIGITAL CONGRESS

Motyw